Orzeł Pożyczki – zaciągasz 750 zł i oddajesz 3 tys. złotych!

Orzeł

W tym wpisie dowiesz się, kto jest właścicielem marki “Pożyczki Orzeł”.  Poznasz dokładne dane, które w dniu pisania artykułu (tj. 1-10-2015 r.) nie są ujawnione. Zapoznasz się z naszą opinią.

Pomysłodawcą nazwy “Orzeł Pożyczki” jest Marcin Walencik z firmy Compass Consulting. Zajrzyj do wpisu w CEIDG.

Na stronie firmy, nie odnajdziemy ani numeru NIP, ani REGON. Odnalezienie, danych tych jest bardzo trudne. Dopiero imię i nazwisko właściciela na forum kredytowych pomogło nam znaleźć najważniejsze informacje. Nie jest dla nas zrozumiałe, dlaczego właściciel “Orzeł Pożyczki” nie udostępnia tych danych.

Pan Marcin Walencik, od dawna trudni się udzielaniem pożyczek pozabankowych. Jego wpisy znaleźliśmy np. w tym miejscu. Jak rozumiemy, pożyczki w “Orle” są już bardziej poważnym biznesem.

Strona internetowa pozyczkaorzel.pl to niechlujna i mało profesjonalna wizytówka. Zdjęcia wykorzystane w serwisie pochodzą z ogólnodostępnych w internecie zbiorów. Z pewnością nie sprawiają, że “Orzeł Pożyczki” wygląda profesjonalnie. Jeśli taki był cel — nie został osiągnięty.

Wymagania

Jak dowiadujemy się ze strony, pożyczkodawca akceptuje osoby mające zaległości w BIK, KRD, BIG InfoMonitor i ERIF.  Niemniej, aby skorzystać z “Pożyczki Orzeł” trzeba spełnić niespotykane do tej pory w innych firmach wymagania.

Przede wszystkim musisz mieć skończone 35 lat. Powinieneś pracować w budżetówce lub mieć własną firmę i posiadać przynajmniej 2 tysięcy złotych netto dochodu. Mało? Musisz pracować minimum przez rok  i mieć umowę o pracę. Dopiero wtedy, będziesz mógł skorzystać, jak to napisał na jednym z forów właściciel “Orzeł Pożyczki” – “najtańszej” jego zdaniem oferty na rynku.

Polecamy: Sprawdź z nami Hapi Pożyczki opinie.

Pożyczkę możesz otrzymać, na dwa sposoby. Stacjonarnie w Lublinie albo podpisując umowę przy kurierze. Stąd nasze zainteresowanie firmą.

Przykład opłat

Przejdźmy do samej oferty, która co trzeba przyznać, jest wyjątkowa. Pożyczając 750 zł na okres 60 miesięcy, zapłacimy w sumie 3000 złotych! Okazuje się bowiem, że jedna rata w “Orzeł Pożyczki” wynosi 50 złotych a RRSO wynosi 113,29 % *.

Co najciekawsze, całkowity koszt długu nie jest faktycznie aż tak wysoki. Porównaliśmy sobie ofertę Incredit i “Orzeł Pożyczki” i doszliśmy do wniosku, że u pana Marcina Walencika jest taniej!

Niemniej, cały czas koszty do zwrotu są astronomiczne. Ponadto co już wspomnieliśmy wcześniej, firma nie wzbudza zaufania. Brak NIP, REGON i paskudna strona internetowa, z pewnością nie zachęca do skorzystania z oferty.

Kolejnym, podstawowym błędem jest brak informacji o kosztach windykacyjnych. Nie wiemy, jakie opłaty nalicza sobie Compass Consulting i jak wypadają one na tle innych firm pozabankowych. Oferta pożyczki  w “Orle” to jedna wielka tajemnica. Nie przeszkadza to jednak właścicielowi, promować się w internecie.

W naszej opinii do czasu, gdy właściciel firmy nie ujawni podstawowych danych, nie warto zawracać sobie tym głowę. Na rynku są zdecydowanie bardziej zaufane podmioty finansowe np. Zaplo, czy Incredit. Choć na pierwszy rzut oka, oferta w tych firmach może być nawet droższa, to wszystkie dane klient ma od ręki. Dobrze wiedzieć, gdzie wpłacamy pieniądze i z kim wiążemy się umową.

Na dzień dzisiejszy nie polecamy naszym czytelnikom oferty w “Orzeł Pożyczki”.

* Są to koszty pożyczki, które udostępnił właściciel firmy (stan na 1-10-2015 r.)

Chwilówki/Opinie/Orzeł Pożyczki – zaciągasz 750 zł i oddajesz 3 tys. złotych!
Przeczytaj także:
 • Incredit
 • Zeus Pożyczki opinie
 • 3 komentarze

  3 Opinie

  1. arek

   Nikogo nie bronię, oferta droga, ale we wzorze umowy jest nawet PESEL!
   Przygotujcie się następnym razem.

   • kamil

    Cześć Arek. W momencie, gdy pisany był artykuł nie było wszystkich informacji.

  2. sergio

   Chła.. i tyle, kto by brał 750 zł na raty? testowałem u siebie na blogu, ale każdy jeden wniosek odrzucony i pożyczka wypięta.

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry