Optima Pożyczki

Optima SA

Skoro trafiliście do tego artykułu, to chcecie się dowiedzieć nie co więcej o firmie Optima SA. Interesują Was opinie? W tym wątku odpowiemy na wasze pytania.

Optima (KRS: 0000355315, NIP: 5833101093, REGON: 221009292) z siedzibą w Gdańsku działa podobnie jak Provident, czy Eurocent. Co zatem ją wyróżnia na tle konkurencji? Czy ma jakieś plusy?

Optima Pożyczki działa na naszym rynku od kilku lat. Z przedstawicielami firmy spotkamy się głównie w województwach zachodnich, którzy podobnie jak w Providencie użyczają pożyczek w domu klienta.

Optima to firma pozabankowa. Większą część udziałów posiada amerykańska grupa finansowa Dollar Financial Group, która już od kilkudziesięciu lat zajmuje się udzielaniem produktów finansowych.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w udzielaniu zobowiązań w miejscu zamieszkania pożyczkobiorcy, czyli w ramach tzw. obsługi domowej. W ofercie firmy znajduje się również pożyczka, której obsługa następuje za pośrednictwem przelewów bankowych, jednak tak jak u konkurencji nie jest zazwyczaj proponowana klientom.

Optima Pożyczki – wymagania

Aby otrzymać pożyczkę, na początku należy skontaktować się telefonicznie z konsultantem lub zostawić swoje zgłoszenie na stronie WWW za pośrednictwem formularza internetowego. W przypadku zgłoszenia na stronie WWW pracownik firmy Optima S.A. skontaktuje się z nami w celu ustalenia wszelkich szczegółów.

Firma wymaga od swoich przyszłych klientów, między innymi dokument tożsamości i dokumenty potwierdzające otrzymywane dochody. Decyzja o przyznaniu środków jest przekazywana wnioskodawcy drogą telefoniczną. Jeśli wniosek został rozpatrzony pozytywnie w przeciągu 48 godzin, otrzymujemy przyznane nam środki.

Optima Pożyczki – warunki

Pożyczka gotówkowa w Optima jest skierowana do osób pełnoletnich, które posiadają stały dochód. Zobowiązanie mogą otrzymać również rolnicy, o ile przedstawią oni dokumenty potwierdzające uzyskiwanie stałego dochodu.

Nowi klienci mogą wnioskować o pożyczkę w wysokości od 200 zł do 2800 zł, a klienci korzystający już z usług Optima Pożyczki mogą otrzymać nawet do 6 tysięcy złotych. Spłata długu odbywa się w niskich tygodniowych ratach, z założeniem, że okres kredytowania wynosi 40 lub 50 tygodni. Przykładowo dla pożyczki z obsługą domową na kwotę 800 zł RRSO wynosi 310,65%, przy spłacie w 50 ratach. Jednorazowa rata wyniesie nas 29 zł i 61 groszy.

kalkulator rat

Podane przez nas RRSO zostało wyliczone przez UOKiK, którego raport jest dostępny na stronie instytucji. Warto również wspomnieć, że UOKiK miał zastrzeżenia do Optimy co do sposobu naliczania przez firmę opłat windykacyjnych.

Optima Pożyczki opinie

Z komentarzami na temat firmy spotkamy się prawie na każdym forum kredytowym. O Optimie SA napisano dużo opinii od tych pozytywnych po skrajnie negatywne. Przedstawiamy niektóre z nich:

Polecam. Moja znajoma brała u tej firmy pożyczkę trzy miesiące temu na kwotę 14.000 zł, bo pilnie potrzebowała gotówki. Jest zadowolona i dużo opowiadała o tej firmie.

źródło: kredytforum.pl

Ta firma ma bardzo wysokie wymagania! Znacznie wyższe niż konkurencyjny Provident!

źródło: j/w

BIK nie sprawdzają, ale KRD to sprawdza praktycznie każda firma pożyczkowa. Co do wpadek, no cóż nikogo nie zadowolisz do końca.

źródło: j/w

Chwilówki/Opinie/Optima Pożyczki


Przeczytaj także:
 • Bocian Pożyczki

 • 6 komentarzy

  6 Opinie

  1. Hania

   Czy do otrzymania pożyczki potrzebne jest jakieś zaświadczenie aby przedstawić doradcy??

   Z góry dzieki za odpowiedź

  2. Krzysztof

   Witam. Czy za wcześniejsze splacenie pożyczki w optimie należy sie zwrot nadpłaconych odsetek albo z tytulu obslugi klienta ?

  3. NEMO

   Ciekawe ,że takie firmy pożyczasz 3000zł -oddajesz,, tylko 6400″ mogą nadal istnieć po rzekomych zmianach zasad i przepisów ?? NIKT TEGO NIE KONTROLUJE ?? ……

  4. graf

   Gorąco… NIE POLECAM. Odradzam, nie ufajcie.

  5. Tolek

   Nie polecam. Bardzo droga i nieprzyjazne klientom firma. W przypadku opóźnienia w spłacie szybko wypowiadają umowę,co skutkuje ciągłymi telefonami(również do pracodawcy)

  Zostaw opinię:

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Do Góry