Pożyczka w MotoPożyczka. Opinie klientów, wymagania, co pod zastaw?

Moto Pożyczka

Marka Motopożyczka należy do firmy MBR Finance z  siedzibą we Wrocławiu. Dziś poznacie najważniejsze informacje o ofercie spółki i przykładowe opłaty.

Motopożyczka to klasyczna oferta pożyczki pod zastaw samochodu. Działa podobnie jak Auto Zaplo. Idea pożyczania w zamian za samochód nie jest nowa, lecz jest nie wiele firm, które działają w skali całego kraju i dodatkowo przez internet.  Na czym ona konkretnie polega?

Wierzyciel w zamian za udostępnienie środków staje się na czas kredytowania współwłaścicielem pojazdu.  W przeciwieństwie do klasycznej pożyczki, gdzie w razie braku spłaty pożyczkobiorca odpowiada przede wszystkim finansowo, tutaj może stracić prawo jedynie do auta. Sama wysokość pożyczki pod zastaw samochodu jest uzależniona od stanu pojazdu, jego obecnej szacunkowej wartości i kosztów eksploatacji.

Wymagania

Przedsiębiorstwo wymaga dwóch dokumentów tożsamości (dowód osobisty i prawo jazdy), dowód rejestracyjny pojazdu i polisa AC/OC. Co ważne, nie sprawdza klientów w bazach dłużników ( firma na portalach ogłoszeniowych to wyraźnie zaznacza). Jedynym bowiem zabezpieczeniem jest samochód wnioskodawcy.

Polecamy: Pożyczka samochodowa w Mogo

Obsługa strony

Kilka tygodni temu doszło do poważnych zmian na stronie. Dodano przede wszystkim kalkulator  i przedstawiono przykładowe koszty pożyczki. Dzięki temu strona internetowa spółki stała się bardziej wiarygodna, a oferta czytelna i zrozumiała.

Przykładowe opłaty

Z pomocą dostępnego kalkulatora możemy poznać  koszty. Dla przykładu, gdy weźmiemy pożyczkę w wysokości 10 tysięcy złotych na okres 12 miesięcy, oddamy firmie w sumie 17200 złotych. RRSO w takim wypadku wynosi 201%, a wysokość jednej raty 1433,33 złote. Tymczasem w Auto Zaplo od Vivusa zapłacimy 17549,92 zł, z RRSO na poziomie 211,4%.  Okazuje się, że oferta firmy jest korzystniejsza finansowo.

Brak płatności w terminie

Niestety, firma nie ujawnia informacji dotyczących konsekwencji braku płatności w terminie, gdy w  Auto Zaplo takie informacje mamy od ręki.  To poważny błąd marketingowy ze strony pracowników MBR Finance.

Motopożyczka – nasza opinia

Wejście w segment pożyczek pod zastaw firmy Auto Zaplo było bardzo potrzebne. Dzięki temu w końcu mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda oferta Motopożyczka, ponieważ przez wiele miesięcy jej brakowało. Wynika z niej, że firmy mają podobne warunki, z tym że w Auto Zaplo możemy zastawiać auto 14-letnie, a tutaj 12-letnie.

Sprawdź recenzję Pożyczka Plus.

W naszej opinii, Motopożyczka posiada interesującą ofertę, lecz naszą ogólną ocenę obniża brak informacji o czynnościach windykacyjnych. Dziś to standard, który dobrze świadczy o firmie, a takich na stronie firmy nie odnajdziemy.

Chwilówki/Opinie/Pożyczka w MotoPożyczka. Opinie klientów, wymagania, co pod zastaw?
Przeczytaj także:
  • Pożyczka w zamian za samochód – Auto Zaplo
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry