Firmy Pozabankowe

Pożyczka w Monument Funds. Opinie, wymagania i czas oczekiwania

Monument Fund

W tym miejscu znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące pożyczki w Monument Fund. Poznasz, co to za fundacja/firma i w jaki sposób działa. Zdecydujesz, czy warto z nimi podpisać umowę. Przeczytanie zajmie ci cztery minuty.

Weź pożyczkę »
 

Pełna nazwa firmyMonument Funds S A
Adres:31-055, ul.
Miodowa 14/5, Kraków
REGON:365621937
KRS:000064092
Pośrednik?Nie
Zabezpieczenie pożyczki:Zastaw nieruchomości
Wysokość pożyczki:5000 zł - 5 000 000 zł

Monument Fund (KRS: 0000640924, NIP: 6762515007, REGON: 365621937) z siedzibą w Krakowie, zajmuje się udzielaniem pożyczek dla firm. Prezesem firmy jest Radosław Tosnowiec, który ma bogatą biografię biznesową. Patronuje on również innym markom jak opisywaną na naszych łamach Hipożyczka, czy Hipoteczka. W 2017 r. odebrał on nagrodę branży pozabankowej, za “biznesowy produkt roku”.

Co to za fundacja?

Monument Fund przedstawia się jako fundacja. Z ciekawości kliknęliśmy link o tej nazwie i zostaliśmy przekierowani na inną stronę, gdzie oprócz typowo biznesowego tła, odnaleźliśmy kolejne przekierowanie. Tym razem do kilku sloganów, czysto marketingowych o pomocy i wsparciu twojego biznesu. Na koniec możemy zapoznać się z dokumentem o statusie fundacji.

Kto za nią stoi?

Jak czytamy na stronie internetowej monumentfund.pl, zespół tworzą osoby z prestiżowych uczelni, gdzie można było poznać tajniki finansowe. Ciekawe, czy na tych mniej znanych, też można dojść do takiej wiedzy? Być może nie.

Błędy w nawigacji na stronie — nie czytaj, jeśli interesuję cię tylko pożyczka.

Z ciekawości również zajrzeliśmy do działu Blog. Są tam bardzo krótkie porady, w których możesz się dowiedzieć, dlaczego firmy pożyczkowe mogą mieć przewagę w finansowaniu nad bankiem, czy o tym, że jeżeli zależy ci na czasie, to warto pożyczać online. Oczywiście, blog wygląda jedynie, jak dodatek, nie ma żadnej wartości dodatniej. Nie zainteresował nas.

Sama strona internetowa Monument Funds na pierwszy rzut oka nie wygląda profesjonalnie. Panuje na niej chaos. Działy pojawiają się i znikają. Po wejściu na blog odnajdziesz działy np. jak “nieruchomości”, czy “spłata zadłużenia”, które nie widnieją na stronie głównej. Wyjście z bloga na stronę główną też jest niemożliwe.

No cóż, podstawowe błędy SEO są bardzo widoczne. Nie dziwi nas fakt, że w momencie pisania tej recenzji, firma poszukiwała specjalistę w tej dziedzinie.

Kto może aplikować o pożyczkę? Ile mogę pożyczyć?

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub się do niej przymierzasz, to jesteś odpowiednim kandydatem. Firma nie udziela pożyczek osobom prywatnym.

Pożyczyć możesz od 50 tys. złotych do nawet 5 mln złotych, na okres od 3 miesięcy do 18 miesięcy. W szczególnych przypadkach okres ten może być przedłużony do nawet 5 lat.

To ogromne sumy, lecz mające pokrycie w twojej nieruchomości, która oddajesz pod zastaw. Dzięki niej spłacasz zadłużenie. Co ważne, rodzaj nieruchomości nie jest skonkretyzowany. Możesz być właścicielem mieszkania, jak i nieruchomości przemysłowej.

Jak długo mam czekać na decyzję?

Po pierwsze, na stronie Monument Funds nie składasz żadnego wniosku o pożyczkę. Musisz najpierw skontaktować się z przedstawicielem firmy. Potem dopiero wypełniasz dane i czekasz na decyzję. Na nią czekasz do 2 dni. Umowę podpiszesz w placówce partnerskiej na terenie 20 miast: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Olsztynie, Toruniu, Rzeszowie, Zakopanem, Bielsko-Białej, Szczecinie, Lublinie, Białymstoku, Katowicach, Kielcach, Opolu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i w Łodzi.

Czy mogę poznać przykładowe koszty?

Niestety nie, ponieważ firma ich nie udostępnia. Z lakonicznej wypowiedzi, możesz się co najwyżej dowiedzieć, że średni całkowity miesięczny koszt finansowania to 1,75%. Co się pod tym kryje, nie udało się nam ustalić. Z pewnością więcej informacji udzieli ci przedstawiciel firmy.

Jaką macie opinię o Monument Funds?

Zacznijmy od pozytywnych akcentów, a których nie brakuje. Firma to solidny podmiot gospodarczy. Na jej czele stoją osoby bardzo kompetentne. Wzbudza to zaufanie.

Z drugiej strony, prezentacja spółki w internecie jest fatalna. Strona nas nie przekonuje. Panuje na niej bałagan. Brakuje istotnych informacji, w tym przede wszystkim przykładowych kosztów. Co więcej, można się na niej pogubić, gdyż nie działają odnośniki.

Podsumowując, jeżeli nie patrzysz na detale wizualne, to propozycja pożyczki w Monument Fund może być godna uwagi. Pamiętaj jednak, że zabezpieczeniem pożyczki jest twoja nieruchomość.


1 Opinia

1 Opinia

  1. Angelika Serafin

    Jak dla mnie pożyczka w Monument Fund była tą przysłowiową deską ratunku, bo jednak firma już na stracie miała problemy z wybiciem się na rynku. W tym przypadku udało mi się otrzymać 80 tysięcy złotych, choć z tego co wiem, górna granica przyznawanych pożyczek w tym przypadku może wynosić nawet 5 mln. Doradcy bardzo sprawnie przeprowadzili mnie przez cały proces ubiegania się o środki pieniężne i nie musiałam dostarczać mnóstwa dokumentów. Jestem bardzo wdzięczna za udzieloną mi pomoc finansową.

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry