Pożyczka w Monedo Now – opinie, wymagania i czas oczekiwania

Monedo Now pod naszą lupą

Sprawdź do kogo należy marka Monedo Now. Poznaj opinie i wymagania firmy. Dowiedz się, czy sprawdzają BIK.

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz naszą opinię o Monedo Now.
 • Będziesz również wiedzieć, co my sądzimy o tym pożyczkodawcy.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Opinie o Monedo Now

Kontakt:

Nazwa Firmy:Kreditech Polska Sp. z o.o.
Kontakt:ul. Prosta 32, 00-838 Warszawa
Strona WWW:https://www.monedo.pl/now
Telefon: 22 307 46 27
E-mail:info@now.monedo.pl
Godziny Pracy:Poniedziałek - Piątek - 8:00 - 20:00
Pośrednik?Nie
NIP:5252534005
REGON:146209184
KRS:0000429058
Rachunki bankowe w:Bank Zachodni WBK
Wysokość pożyczki:1500 zł - 10000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Nie
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 4000 zł, z okresem spłaty w ciągu 12 miesięcy.
RRSO:

101.78%
Suma opłat1113 zł
Całkowity koszt do spłaty:5113 zł

Monedo Now to stosunkowo nowa marka na polskim rynku pożyczek. Należy ona do międzynarodowej grupy Kreditech SSL GmbH z siedzibą w Hamburgu, której zarejestrowaną w Polsce filią jest Kreditech Polska (KRS: 0000429058, NIP: 5252534005, REGON: 146209184)  mieszcząca się przy ulicy Prostej w Warszawie. Na jej czele stoi Katarzyna Davies, która od lat związana jest z branżą finansową.

Wcześniej firma posiadała na terenie naszego kraju takie marki jak Kredito24, Pandamoney i Zaimo. Ich oferta została skonsolidowana do jednego podmiotu, którym jest właśnie Monedo Now. Skąd taki pomysł? W związku z wejściem życie 11 marca 2016 roku nowych przepisów, spółka musiała dostosować się do obowiązujących przepisów. Wraz z tym, postanowiła “odświeżyć” swój wizerunek zastępując Zaimo właśnie Monedo Now.

Okazuje się jednak, że w internecie wielu internautów błędnie wpisuje mondeo pożyczki. Dziwi zatem wybór takiej nazwy przed osoby odpowiedzialne za marketing w firmie.

Głównym założeniem grupy Kreditech jest wykorzystanie technologii w sektorze finansowym, cel ten realizuje nie tylko w Polsce, ale także w takich państwach jak Indie, Meksyk, Rosja czy Hiszpania.

Za pośrednictwem spółki możemy pożyczyć ratalnie od 1500 złotych do 10000 złotych, na okres od 6 do 24 miesięcy. Co ciekawe, oferta jest dostępna również dla użytkowników portalu Allegro. Wystarczy, że kupisz wybrany przedmiot na raty, a w opcjach płatności wybierzesz Monedo Now. Świadczy to o wysokim zaufaniu i dobrej opinii o przedsiębiorstwie, że tak bardzo znany portal korzysta z jego usług.

Skontaktować się z doradcami możesz telefonicznie na numer infolinii 22 307 46 27,  jak i e-mailowo info@now.monedo.pl. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00.

Czy Monedo Now to oszuści?

To rzetelna i wiarygodna spółka. Jest dopuszczona przez Komisję Nadzoru Finansowego i nigdy nie miała problemów finansowych ani prawnych. Przygotowane umowy dla klientów są zgodne z polskim prawem i nie ma w nich żadnych haczyków, ani ukrytych opłat.

Jak poruszać się po stronie?

Strona firmy dostępna jest pod adresem www.monedo.pl. Posiada certyfikat bezpieczeństwa, zatem twoje dane osobowe są odpowiednio chronione.

Pierwszą zauważalną rzeczą jest kalkulator, dzięki któremu możesz wybrać interesującą Cię sumę i odpowiadającą Twoim możliwościom wysokość rat – im niższa, tym dłuższy będzie termin spłaty pożyczki.

Górną część strony poświęcono na panel, który pozwoli Ci na przeniesienie się do innych jej części. Możesz za jego pomocą przenieść się do kategorii, które poświęcono: instrukcji obsługi procedury ubiegania się o pożyczkę, odpowiedziom na najczęściej zadawane pytanie oraz informacjom na temat samej firmy. Znajdziesz tam też odnośnik do bloga.

W prawym dolnym rogu umieszczony został okrągły przycisk, na którym umieszczono dymek ze znakiem zapytania. Jeśli na niego klikniesz, otworzysz inny panel, który pozwoli Ci na kontakt z firmą: telefoniczny lub e-mailowy.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej informacji, możesz zjechać w dół strony. Znajdują się tam między innymi podstawowe wiadomości o bezpieczeństwie klientów, które jest dla Monedo Now bardzo ważnym zagadnieniem, a także odnośniki do artykułów blogowych oraz strony firmy na portalu Opineo.pl, co oznacza że spółka dba również o opinie klientów.

Czy Monedo Now sprawdza BIK, KRD, BIG InfoMonitor?

Firma weryfikuje historię kredytową każdego ze swoich klientów. W tym celu korzysta z takich baz danych jak BIK, KRD, ERIF. Jeśli zatem zalegasz ze spłatą rat kredytu, albo posiadasz niespłacone długi, firma może odrzucić Twój wniosek o pożyczkę. Twoja historia kredytowa ma również wpływ na wysokość rat lub maksymalną kwotę pożyczki proponowanych Ci przez pożyczkodawcę.

Jakie dokumenty wymaga Monedo Now? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

Potrzebny będzie Ci tylko dowód osobisty. Żeby ubiegać się o pożyczkę musisz mieć ukończone 18 lat. Firma nie stawia zatem barier wiekowych. Monedo Now bardzo dba o ochronę Twoich danych, w związku z tym nie wykona telefonu do Twojego pracodawcy.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Firma korzysta z dobrodziejstw nowoczesnej techniki, dlatego czas oczekiwania na weryfikację klientów zredukowano do minimum. Podczas rejestracji możesz celem potwierdzenia swojej tożsamości skorzystać z systemu KontoConnect. Jest to opcja szybsza i sprawniejsza od tradycyjnego przelewu na kwotę jednego grosza, ponieważ system działa natychmiastowo, nie musisz czekać na zaksięgowanie wpłaty.
Po potwierdzeniu tożsamości Monedo Now skonfrontuje Twoje dane z bazami dłużników. Potrwa to najwyżej kilka minut, po tym czasie dostaniesz informacji o akceptacji Twojego wniosku.

Jakie banki firma obsługuje?

Firma zaleca spłatę pożyczki na następujący numer konta bankowego: 08 1020 1097 0000 7202 0238 2554 w WBK.

Czy jest jakaś promocja?

Nie, Monedo Now udziela pożyczek ratalnych, w związku z czym do każdej z nich doliczone są odsetki i prowizja. Firma ustala je indywidualnie dla każdego klienta na podstawie jego historii kredytowej, w związku z czym nie posiada w ofercie żadnych obniżek i rabatów.

Przykładowa tabela pożyczki

Pożyczka

Czas

Rata

RRSO

Odsetki

Opłaty

Suma pożyczki

4000 zł

12 miesięcy

426 zł

101.78%

381 zł

732 zł

5113 zł

7000 zł

24 miesiące

443 zł

103.43%

1449 zł

1680 zł

10629 zł

Tabela ukazuje dwie przykładowe pożyczki zaciągnięte w Monedo Now. Różnią się one kwotą (pierwsza na 4000 zł, druga na 7000 zł) i czasem spłaty – pierwsza jest rozłożona na raty roczne, druga na dwuletnie.

W przypadku pierwszej pożyczki (4000 zł na 12 miesięcy) miesięczna rata wyniesie 426 złotych. Doliczane przez pożyczkodawcę odsetki (381 zł) i opłaty (732 zł) sprawiają, że jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania opiewa na 101.78%. Oznacza to, że płacąc przez rok raty każdego miesiąca, zapłacisz w sumie 5113 złotych.

Jeśli pożyczysz 7000 zł na okres dwóch lat, pożyczkodawca określi miesięczną ratę na 443 zł. Odsetki to w tym przypadku 1449 zł, a opłaty doliczane przez firmę 1680 zł. Sprawi to, że RRSO wyniesie 103.43%. W ciągu dwóch lat przelejesz zatem na konto Monedo Now 10629 złotych.

Wady i zalety pożyczki w Monedo Now

Zalety:

 • pożyczka udzielana przez internet, bez konieczności ruszania się z domu
 • szybka weryfikacja dzięki systemowi KontoConnect
 • możliwość dostosowania rat do swoich możliwości
 • firma dba o bezpieczeństwo danych swoich klientów
 • możliwość wzięcia pożyczki na kwotę nawet 10000 zł
 • pożyczka od 18 lat, bez górnej granicy wiekowej

Wady:

 • firma sprawdza bazy danych BIK, ERIF, KRD
 • brak promocji dla nowych klientów
 • infolinia nie jest czynna w weekendy
 • nie można przedłużyć terminu spłaty pożyczki

Jak wziąć pożyczkę w Monedo Now?

Całej operacji wnioskowania o pożyczkę dokonasz poprzez stronę internetową firmy: www.monedo.pl. Celem zarejestrowania się wybierz interesujące Cię kwotę i miesięczną ratę pożyczki. Zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego. Tam musisz podać wszystkie wymagane dane osobowe, a następnie zweryfikować swoją tożsamość poprzez potwierdzenie swojego konta w banku. System KontoConnect pozwoli Ci to zrobić natychmiastowo, wystarczy że połączysz się ze swoim bankiem za pomocą prostego w obsłudze panelu.

Wniosek w Monedo Now

Wypełnij dokładnie wniosek. Nie pomyl się i nie zrób literówki.

Po wykonaniu powyższych kroków weryfikacji zostanie poddana Twoja historia kredytowa. Zajmie to tylko kilka minut. Po zakończeniu, zostanie Ci przedstawiona oferta dopasowana do Twoich możliwości. Nie jest ona wiążąca, możesz zatem zmienić jej kwotę i termin. Następnie pozostaje Ci tylko wybrać datę spłaty pierwszej raty, potwierdzić swój wybór i czekać na przelew. Zostanie on wykonany natychmiast, szybkość transferu pieniędzy zależy jednak od tempa rozliczeń międzybankowych.

Jeśli chcesz ułatwić sobie spłacanie rat w terminie, możesz ustawić cykliczne zlecenie płatności. Potrzebna będzie Ci do tego karta debetowa. Po wpisaniu jej danych Monedo Now będzie automatycznie pobierać co miesiąc należną kwotę. W każdej chwili możesz z tej usługi zrezygnować.

Przedłużenie pożyczki w Monedo Now

Niestety, przedsiębiorstwo nie zezwala na przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Firma wychodzi założenia, że z zawartych umów należy się wywiązywać. Niemniej jednak, firma pozwala na zaciągnięcie innej pożyczki przed spłaceniem poprzedniej (w zależności od jej statusu).

Windykacja w Monedo Now

W przypadku niepłacenia rat firma będzie starać się odzyskać należne pieniądze wykorzystując dozwolone prawnie metody windykacji. Jeśli taka sytuacja nastąpi, spółka będzie informować Cię o konieczności spłaty zobowiązań za pomocą monitów wysyłanych różnymi środkami komunikacji. Jeżeli nie przeniosą one skutku, firma ma prawo wpisać Cię do baz danych rejestrów dłużników, nałożyć na Ciebie karne odsetki oraz skierować wniosek o egzekucję komorniczą do sądu.

Czy warto wziąć pożyczkę w Monedo Now?

Może się zdarzyć sytuacja, w której będziesz potrzebował gotówki żeby pokryć nieprzewidziany wydatek. Wiele firm oferuje w takich momentach pożyczki, ale większość z nich musi zostać spłacona w krótkim terminie. Jeśli nie stać Cię na typową chwilówkę, pomocna będzie pożyczka rozłożona na raty. Taką w ofercie ma właśnie Monedo Now. Możesz pożyczyć nawet 10000 złotych płatne w dogodnych dla Ciebie ratach.

Firma dba o bezpieczeństwo, opinie i satysfakcję klientów, zatem możesz być pewien, że otrzymasz od nich ofertę, która nie tylko zaspokoi Twoje oczekiwania, ale wpisze się również w Twoje finansowe możliwości. Dodatkowo firma ograniczyła do minimum wymagane formalności oraz czas oczekiwania na decyzję, możesz być więc pewien, że pożyczka zostanie Ci udzielona w krótkim czasie, tak być mógł skorzystać z potrzebnych Ci pieniędzy niemal natychmiast.

Chwilówki/Opinie/Pożyczka w Monedo Now – opinie, wymagania i czas oczekiwania
1 Opinia

1 Opinia

 1. marta

  No niestety opinia negatywna gdybym wiedziała że tak będzie nigdy nie wzięłabym nic na raty za pośrednictwem Mondeo odradzam wszystkim nierzetelną firme są z nimi same problemy np., 20 telefonów dziennie i to już od 8 rano na temat nieuregulowania rachunku który został opłacony w terminie po przez zlecenie stałe ustawione na moim koncie więc wszystko terminowo a oni dzwonią juz 3 dni przed terminem opłaty raty żeby przypomnieć i 2 tygodnie później ze dalej nic nie mają -żenada co miesiąc tak samo i co miesiąc muszę wysyłać potwierdzenie przelewu bo odgonić się nie mogę tych telefonów JEDEN WIELKI BAŁAGAŃ mają i tyle ! Nie polecammmm!!!!!!

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry