Firmy Pozabankowe

Pożyczka w Monedo Now. Opinie klientów, wymagania i czas oczekiwania

Monedo Now pod naszą lupą

Przeczytaj, jaka znana firma stoi za marką Monedo Now. Sprawdź, ile możesz pożyczyć i na jak długo. Zapoznaj się z naszą opinią.

Weź pożyczkę w Monedo Now »
 

Monedo Now, właściciel:Kreditech Polska Sp. z o.o.
NIP:5252534005
REGON:146209184
KRS:0000429058
Pośrednik?Nie
Wysokość pożyczki:300 zł - 10 000 zł
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 4000 zł, z okresem spłaty w 24 ratach.
Odsetki:768,20 zł
Opłaty:1854,55 zł zł
Całkowity koszt do spłaty:6662,75 zł

Monedo Now, czyli dawniej Zaimo to kolejna już usługa finansowa firmy Kreditech Polska. Skąd taki pomysł?

W związku z wejściem życie 11 marca 2016 roku nowych przepisów, spółka musiała dostosować się do obowiązujących przepisów. Wraz z tym, postanowiła “odświeżyć” swój wizerunek zastępując Zaimo właśnie Monedo Now. Czy wraz ze zmianą nazwy,  zmieniła się oferta firmy?

Niestety nie, ponieważ praktyka nieprzedstawiania przykładowych kosztów, czy to w formie kalkulatora, czy informacji na dole strony, którą stosowała firma na stronie internetowej Zaimo, na Monedo Now jest kontynuowana. Rodzi pytanie, po co mamy klikać wiele razy w niewielkie pole wyboru kwoty pożyczki, jak i wielkości raty skoro i tak potem przechodzimy do formularza?

Oferta i wymagania

Za pośrednictwem spółki możemy pożyczyć ratalnie od 1500 złotych do 5000 złotych, na okres od 3 do 36 miesięcy. Jak czytamy, po “zabawie w klikanie” przejdziemy do wniosku, gdzie mamy “opowiedzieć o sobie”. Od tego zależy, jaką propozycję otrzymamy od spółki.

Udało się nam ustalić, że aplikować mogą już osoby mające 18 lat. Firma nie stawia zatem barier wiekowych. Wnioskodawca jest sprawdzany w BIK, BIG InfoMonitor, KRD, ERIF i zbiorach Związku Banków Polskich. Widnienie z zaległościami w jednej z tych, może wpłynąć na decyzję firmy.

Tak jak wspomnieliśmy, nie mogliśmy dotrzeć do przykładowych kosztów. Szkoda, ponieważ tego typu praktyka jest powszechna u konkurencji.

Opinie o Monedo Now

Nowa marka to kolejna propozycja w segmencie pożyczek ratalnych. Pomijając łatwy i czytelny proces przebiegu rejestracji, nowa marka nas niczym szczególnym nie zaskakuje. W naszej ocenie brakuje większej ilości informacji, które mogłyby rzutować na lepszą ocenę firmy. Na tą chwilą, wstrzymujemy się werdyktem końcowym.


1 Opinia

1 Opinia

  1. marta

    No niestety opinia negatywna gdybym wiedziała że tak będzie nigdy nie wzięłabym nic na raty za pośrednictwem Mondeo odradzam wszystkim nierzetelną firme są z nimi same problemy np., 20 telefonów dziennie i to już od 8 rano na temat nieuregulowania rachunku który został opłacony w terminie po przez zlecenie stałe ustawione na moim koncie więc wszystko terminowo a oni dzwonią juz 3 dni przed terminem opłaty raty żeby przypomnieć i 2 tygodnie później ze dalej nic nie mają -żenada co miesiąc tak samo i co miesiąc muszę wysyłać potwierdzenie przelewu bo odgonić się nie mogę tych telefonów JEDEN WIELKI BAŁAGAŃ mają i tyle ! Nie polecammmm!!!!!!

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry