Pożyczka samochodowa w Mogo

Mogo pożyczka pod zastaw

Chcesz zastawić auto w zamian za pożyczkę? Zastanawiasz się nad Mogo, ale nie znasz opinii na temat firmy? Chcesz się dowiedzieć, co sprawdza i jakie warunki musisz spełnić? Odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości.

MOGO Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS 0000580983, NIP 7010514253, REGON 362785160), to międzynarodowa spółka działająca już od kilku lat na Łotwie, Litwie, w Estonii, Gruzji, Rumunii i Bułgarii, a w Polsce od października 2015 roku. Na jej czele stoi Ewa Korzan-Sobieraj.

Spółka ma odpowiednie doświadczenie i zapewnia bezpieczeństwo twoich danych. Możesz być pewien, że konstrukcja umowa, jak i warunki przyznania gotówki będą przejrzyste, zrozumiałe i bez haczyków. Mogo udziela pożyczek pod zastaw samochodu. Oznacza to, że jeśli nie jesteś właścicielem pojazdu, to nie złożysz nawet wniosku.

Co udało się nam ustalić?

Pożyczkę na auto w Mogo możesz otrzymać na kilka sposobów. Tradycyjnie, przez oddział w Łodzi lub w Warszawie, telefonicznie i wypełniając wniosek na stronie. Dowiedzieliśmy się, że firma nie stawia limitu wieku pojazdu. Jeśli twoje auto ma z 15 lat, nie ma to znaczenia. Najważniejszym kryterium, oprócz twojego dochodu i sytuacji finansowej, będzie szacunkowa wartość rynkowa pojazdu. Co ważne, Mogo udziela pożyczek pod zastaw samochodu, do jego maksymalnie 85% wartości. Dla łatwiejszego zrozumienia: Gdy twój samochód jest wart np. 10000 złotych, to Mogo udzieli ci pożyczki do 8500 złotych. Analogicznie będzie, gdy wartość auta będzie wyższa lub niższa.

Ponadto, spółka wymaga od ciebie ukończonych minimum 21 lat, a twoją wiarygodność kredytową sprawdzi w BIG InfoMonitor, KRD i BIK. Nie sprawdza jedynie ERIF.

Przedsiębiorstwo udziela pożyczek w wysokości od 2500 zł do 25000 złotych. Okres spłaty zobowiązania wynosi od 6 do 41 miesięcy. Gdy otrzymasz pozytywną decyzję, pieniądze znajdą się na twoim koncie w ciągu 3 dni.

W jaki sposób i gdzie wypełniam wniosek?

Strona internetowa Mogo wygląda profesjonalnie i budzi już na wstępie pozytywne opinie. Zauważ, że po prawej stronie znajduje się dobrze widoczny kalkulator. Za jego pomocą możesz zapoznać się wstępnie z kosztami pożyczki. Zapamiętaj, że nie jest on zobowiązujący firmę, do wypłaty właśnie takiej kwoty, jaką wybrałeś. Ostateczna propozycja pożyczki samochodowej w Mogo zostanie ci przedstawiona na podstawie twojej zdolności kredytowej.

Dobrze, a jak wygląda zabezpieczenie pożyczki?

W twoim wypadku firma stawia na zastaw pojazdu. Jak przeczytasz w formularzu informacyjnym, zabezpieczeniem spłaty jest przewłaszczenie samochodu osobowego, którego jesteś właścicielem na Mogo. Dodatkowo przelew wierzytelności przysługujących tobie z tytułu ubezpieczenia autocasco (AC), w sytuacji, gdy umowa pożyczki lub umowa przewłaszczenia na zabezpieczenie przewiduje obowiązkowe ubezpieczenie autocasco (AC) samochodu osobowego przewłaszczonego na zabezpieczenie. Możliwe jest również podpisanie weksla in blanco, z tytułem „nie na zlecenie”, lub inną podobną formę zabezpieczenia.

A ile zapłacę?

Pamiętaj, że nie starasz się o pożyczkę samochodową w banku. Dla przykładu, pożyczając 5000 złotych na okres 12 miesięcy, zapłacisz odpowiednio, według kalkulatora firmy (stan na 08-07-2016 r.):

Wysokość jednej raty: 571,59 złotych.
Prowizję wstępną: 650 złotych.
Prowizję za obsługę: 1017,48 złotych.
Odsetki: 197,91 złotych.
Opłatę rejestracyjną za ujawnienie pożyczkodawcy jako właściciela przewłaszczonego samochodu osobowego, zgodnie z umową przewłaszczenia na zabezpieczenie. Wysokość tej opłaty wynosi 180,50 złotych.
Opłatę skarbową: 17 złotych.
Inne dodatkowe opłaty.
Całkowita kwota do zapłaty wynosi 6865,39 złotych.

Gdy nie spłacę w terminie, co mnie czeka?

Mogo może ci naliczyć karne odsetki, wypowiedzieć umowę i skierować sprawę do sądu.

Opinie o Mogo

Sprawdziliśmy parę komentarzy na zagranicznych forach o pożyczce samochodowej w Mogo. Opinie klientów są na ogół pozytywne, choć jest ich naprawdę nie wiele. Co ważne, brakuje dyskusji o firmie na w polskim internecie. Nic tym dziwnego, gdyż oferta spółki dostępna jest od niedawna w naszym kraju.

Przeczytaj naszą recenzję Filarum.

W naszej opinii, Mogo odpowiednio traktuje swoich przyszłych klientów. Wszelkie dane, koszty i opłaty odnajdziesz od ręki. Sama strona, gdzie złożysz wniosek, jest zrozumiała i czytelna. Zasady i warunki przyznania pożyczki samochodowej są jasne i dokładnie przedstawione. Jedynym mankamentem, który się nam nie podoba, to toporny w obsłudze kalkulator. Wybieranie okrągłych kwot i czasu spłaty wymaga skupienia i czasu. Przeszkadza to w szybkim zapoznaniu się opłatami i może być denerwujące.


Chwilówki  /  Opinie  /  Pożyczka samochodowa w Mogo


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry