Lux Pożyczki – opinie, wymagania i czas oczekiwania

Lux Pożyczki

“Nasze pożyczki udzielamy z prędkością światła!” W taki sposób próbuje nas przekonać firma Vulcan Finance z Warszawy. Dziś sprawdzimy, do kogo kieruje swoją ofertę.

Pod marką Lux Pożyczki, firma działa od czerwca 2016 roku. Jak wynika z danych umieszczonych na stronie, cały czas poszukuje partnerów na terenie całego kraju. Niestety na dzień pisania recenzji, w zakładce “Partnerzy” nikogo nie wymieniono.

Za pośrednictwem Lux Pożyczki, firma zamierza udzielać pożyczek gotówkowych w domu klienta. Stawia ją to w szeregu firm działających podobnie jak Provident. Podobieństwa są nawet w samej ofercie. Lux Pożyczki proponuje bowiem swoim klientom pożyczkę z przelewem na konto, jak i do ręki. W drugim przypadku przedstawiciel firmy przyjeżdża co tydzień, po z góry ustaloną w umowie sumę pieniędzy. Jest to więc usługa w ramach tzw. obsługi domowej, tak jak w Provident, czy Bocian Pożyczki.

W Lux może klient aplikować o pożyczkę w wysokości od 500 zł do 7 tysięcy złotych. Kalkulator na stronie służy tylko do wstępnego zapoznania z ofertą. Właściwe warunki przedstawi dopiero pracownik, podczas spotkania.

Jak czytamy na stronie internetowej Lux Pożyczki, firma nie zagląda do BIK, ale wymaga stałego źródła dochodu. W przypadku opcji pod zastaw wymaga poręczenia.

Przykładowa oferta

Jak już wspomnieliśmy, firma proponuje dwa warianty. My zajrzeliśmy do kosztów, przy pożyczce w ramach obsług domowej, zwanej tutaj LuxPremium. Założyliśmy, że chcemy pożyczyć 2000 zł, z okresem ratalnym wynoszącym 35 tygodni. Na podstawie danych zamieszczonych przez Lux Pożyczki wynika, że rata tygodniowa wyniesie 79,31 zł, RRSO 153,97%, a całkowity koszt długu 2775,76 złotych. To znacznie mniej niż w Bocian Pożyczki (3199 zł).  Niestety Provident już od dawna uniemożliwia dokładne wyliczenie przykładowych kosztów, stąd trudno porównać obydwie firmy.

Niestety, Lux Pożyczki nie podaje kosztów windykacyjnych. Odnaleźliśmy jedynie informację, że w razie problemów ze spłatą, należy jak najszybciej się skontaktować z opiekunem klienta.

Opinie o Lux Pożyczki

Na dzień dzisiejszy brakuje komentarzy dotyczących firmy. W naszej ocenie firma nie popisała się ze swoją wizytówką w internecie. Strona Lux jest mocno przeciętna i naszym zdaniem, nie zachęca do zostawienia swoich danych w formularzu kontaktowym. Z kolei patrząc od strony kosztów, Vulcan Finance może spokojnie dotrzeć do nowych klientów. Pod tym względem, jeśli wierzyć danym prezentowanym na stronie, wypada znakomicie.

Poznaj opinie o Kuki Pożyczki.

 

Chwilówki/Opinie/Lux Pożyczki – opinie, wymagania i czas oczekiwania
Przeczytaj także:
  • Zeus Pożyczki opinie
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry