Kukułka Finance – czy kukułka “dobrze kuka”?

Kukułka Finase

Jeśli jesteście mieszkańcami Warszawy i okolic to świetnie trafiliście. Kukułka Finanse to kolejna firma, której postanowiliśmy się uważniej przyjrzeć. Sprawdziliśmy, jak działa Kukułka i do kogo adresuje swoją ofertę. Poznajcie naszą opinię.

Kukułka Finanse z siedzibą w Warszawie, to stosunkowo młoda firma na polskim rynku pozabankowym. Ze wpisu do KRS dowiadujemy się, że właścicielem Kukułki jest Pałuba Mariusz. Jak wynika z opisu na stronie firmowej, Kukułka Finanse zajmuje się udzielaniem pożyczek gotówkowym w domu klienta. Zatem profil działalności firmy jest taki sam, jak Provident, czy Bocian Pożyczki. Niemniej, zasięg firmy jest dużo mniejszy. Pracownik firmy, w rozmowie z nami stwierdził, że Kukułka działa tylko w stolicy, jak w jej okolicy. No cóż, nie od razu Kraków zbudowano.

Co proponuje?

Kukułka Finanse udziela pożyczek od 100 zł do 1500 złotych w dwóch wariantach spłaty: tygodniowym (od 15 do 45 tygodni) lub miesięcznym (od 1 do 12 miesięcy). To co wyróżniło firmę, na tle innych podmiotów działających lokalnie, to fakt, że na stronie internetowej odnajdziemy od razu przykładowe koszty pożyczek. To z pewnością duży atut, przemawiający na korzyść firmy.

Sama wizytówka Kukułki Finanse w internecie jest brzydka i nie zachęca do skorzystania z oferty. Oprócz kalkulatora pożyczkowego nic interesującego się z niej nie dowiemy. Kiepski wygląd strony dopełnia skąpa ilość informacji. W ten sposób na pewno firma nie przyciągnie nowych klientów.

Jaką ofertę przygotowała?

Bazując na dostępnym kalkulatorze, postanowiliśmy przyjrzeć się kosztom pożyczki w Kukułce Finanse. Porównaliśmy ją następnie z tą, którą proponuje Provident.

W przypadku pożyczki  w wysokości 800 zł, z terminem spłaty w ciągu 6 miesięcy, RRSO wynosi 399,55%, miesięczna rata wynosi 208 zł, a całkowity koszt długu 1246 złote. Analogicznie, w firmie Provident (opcja Pakiet Elastyczny) jedna rata wynosi 213,47 zł, a za całość zapłacimy 1280,92 złotych. Jak wynika z porównania, w Kukułce Finanse zapłacimy 34,92 zł mniej.

Polecamy: Opinie o tanim kredycie w Alfa Finance

Niestety, więcej informacji na temat firmy trudno odnaleźć. Nie wiadomo, czy firma sprawdza bazy dłużników. Rodzi się również pytanie o koszty windykacyjne i opłaty karne z tytułu zalegania ze spłatą zadłużenia. Stąd wysłaliśmy zapytanie do firmy i mamy nadzieję, że pracownicy Kukułki Finanse nam na nie odpowiedzą.

Wasze opinie o Kukułce Finanse

Na razie podchodzimy z zainteresowaniem do oferty firmy. Jest ona na tyle, jeśli oczywiście wierzyć w to, co jest przedstawiane na stronie, atrakcyjna i może być alternatywą dla klientów korzystających z Providenta, czy jego klonów. Z pewnością to oferta dla osób ceniących sobie dyskrecję i podpisywanie umów we własnym miejscu zamieszkania. Tylko czy Kukułka Finanse, tak dobrze “kuka”? Czy poradzi sobie na rynku? Czas z pewnością przyniesie, na to pytanie jednoznaczną odpowiedź.

Prosimy naszych czytelników, aby w komentarz podzielili się opinią o firmie.

Chwilówki/Opinie/Kukułka Finance – czy kukułka “dobrze kuka”?
Przeczytaj także:
  • Bocian Pożyczki
  • Aforti Finance
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry