Kasomat

Kasomat

Co to jest Kasomat? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Kasomat – opinie

Najpierw przeczytaj, jakie komentarze o pożyczce odnaleźliśmy w internecie.

Jak czytam — szybka o błyskawiczna obsługa. Wystarczą tylko trzy kroki i pieniądze będą za 30 minut, to aż mi się nie dobrze robi. Pożyczki do tej chwili nie otrzymałem, a złożyłem ją 4 dni temu. Na samą weryfikację czekałem 2 dni, a ile telefonów wykonałem do biura obsługi…

źródło: kredytforum

Zgadzam się z Tobą. Potrzebuje grosza na szybko. Piszą na stronie do 30 minut. Ja już czekam 2 tydzień. Obsługa klienta nie działa za dobrze. Najpierw 5 dni na weryfikacje, a teraz już następne 6 dni na wypłatę.

źródło: kredytforum

Komentarz Crediteo.pl o Kasomat

Poznaj opinie Hapi Pożyczki.

“Kasomat w mojej ocenie plasuje się poniżej średniej. Nie przemawiają na korzyść ani atrakcyjne warunki, ani tym bardziej kwota jaką można pożyczyć” – uważa Kamil Kondel z portalu Crediteo.pl.

A ty co sądzisz o firmie? Czy warto? Zostaw komentarz!

Kasomat – kontakt

Nazwa Firmy:Surat Sp. z o.o.
Kontakt:ul. Pl. Andersa 7
61-894 Poznań
Strona WWW:https://kasomat.pl
Telefon:
(61) 415-20-93
E-mail:info@kasomat.pl
Godziny Pracy:Pon. - Pt. 08:00 - 20:00, Sb. 10:00 - 20:00
Pośrednik?Nie
NIP:7792407961
KRS:0000432560
Rachunki bankowe w:Alior Bank,
mBANK,
Bank Pekao,
PKO Bank Polski,
Bank Zachodni WBK,
Wysokość pożyczki:300 zł - 3000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Nie
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 1000 zł, z okresem spłaty w ciągu 30 dni.
RRSO:

1973.76%
Suma opłat282,88 zł
Całkowity koszt do spłaty:1282,88 zł

Co to jest Kasomat?

Kasomat to pożyczka online. Jej właścicielem jest Surat (KRS: 0000432560, NIP: 7792407961, REGON: 302209835), który ma siedzibę w Poznaniu. Wpis do KRS uzyskała ona w roku 2012, a prezesem zarządu spółki jest Margita Kaczmarek.

Pożyczkodawca chwali się, że udzielił już ponad 33 tys. chwilówek. Jak na firmę pożyczkową, która nie reklamuje się w TV, czy w internecie to bardzo dobry wynik. Klienci zostawiają na forach dyskusyjnych pozytywne opinie. Atutem najczęściej podkreślanym jest szybkość decyzji.

Pożyczkodawca specjalizuje się w pożyczkach na niewielkie sumy na kwotę od 350 zł. Stali klienci mogą pożyczyć do 3000 zł z krótkim terminem spłaty.

Jak poruszać się po stronie?

Stronę internetową pożyczkodawcy znajdziesz pod adresem www.kasomat.pl. Początkowo może wydać się trochę chaotyczna, ale jest dość prosta w obsłudze. W centralnym punkcie znajdziesz kalkulator, dzięki któremu obliczysz koszty pożyczki w zależności od jej kwoty i terminu na spłatę.

Dostępny na górze panel pozwoli Ci przejść do segmentów traktujących o refinansowaniu pożyczki, czyli ofercie skierowanej do klientów, którzy potrzebują więcej czasu spłatę istniejących zobowiązań, a także do kategorii “Formularz informacyjny”, w której znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące szczegółów oferty pożyczkodawcy, regulamin i wzory umów.

Ostatnią opcją dostępną w górnym panelu jest “Kontakt”, tam podane są wszelkie dane potrzebne do skontaktowania się z pracownikami Kasomat. Jeśli masz negatywną opinię o BOK pożyczkodawcy, to zostaw tutaj komentarz.

Na dole strony umieszczono dodatkowe odnośniki do bloga i Facebooka firmy, w prawym dolnym rogu z kolei jest umiejscowione przesuwające się razem ze stroną okienko pozwalające na kontakt z pracownikiem działu obsługi klienta.

Czy Kasomat sprawdza BIK w 2019 roku?

Kasomat w celu zapobiegnięcia udzielenia pożyczki osobom, które mogą mieć problem z jej terminową spłatą, weryfikuje dane klientów w bazach BIK, KRD, BIG. Oznacza to zatem, że jeśli masz nieuregulowane długi czy została w Twojej sprawie wszczęta egzekucja należności, firma pożyczkowa negatywnie zweryfikuje Twój wniosek o pożyczkę. Jeśli znajdujesz się tylko w bazie danych Biura Informacji Kredytowej, to nie przekreśla to Twojej szansy, o ile spłacasz raty kredytu terminowo. A jak to było w twoim przypadku? Napisz komentarz.

Kasomat – wymagania, wiek i dokumenty

Kasomat w momencie rejestracji wymaga od Ciebie podania numeru i serii dowodu osobistego oraz numeru PESEL. Dodatkowo, celem weryfikacji swojej zdolności kredytowej, musisz wysłać firmie pożyczkowej wyciąg z Twojego konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy lub, jeżeli jest to niemożliwe, za jeden miesiąc i dodatkowo opłacony rachunek za media (prąd, woda, gaz). Dodatkowo pożyczkodawca wymaga od Ciebie posiadanie poręczenia w celu zabezpieczenia pożyczki. Może być to gwarancja bankowa, możesz też skorzystać z instytucji wskazanej przez spółkę, albo samemu znaleźć poręczyciela. Musi on jednak zostać zaakceptowany przez Kasomat.

Żeby uzyskać pożyczkę, to musisz mieć ukończone 20 lat i nie możesz przekraczać wieku 65 lat. Kasomat wymaga od Ciebie przesłania wyciągu z konta, zatem nie musi weryfikować Twoich dochodów dzwoniąc do pracodawcy.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Firma pozabankowa, mimo że wymaga spełnienia kilku formalności, specjalizuje się w chwilówkach, zatem czas oczekiwania na decyzję jest krótki. Kasomat na swojej stronie internetowej podaje, że pożyczkę możesz otrzymać nawet w pół godziny.

Wszystko zależy jednak od tego, jak szybko zostaniesz zweryfikowany. Po ukończeniu rejestracji pożyczkodawca musi zaakceptować przesłany przez Ciebie wyciąg z konta bankowego. Musisz również potwierdzić swoją tożsamość za pośrednictwem jednorazowego przelewu w wysokości 1 zł. Jeśli dokonasz go z placówki, w której konto posiada również pożyczkodawca, pieniądze zostaną przetransferowane szybko.

Po przejściu wszystkich tych kroków pieniądze zostaną przelane na Twoje konto w ciągu kilku minut (ponownie zależy to od Twojego banku). Warto jednak pamiętać, że Kasomat udziela pożyczek tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.

Ile mogę pożyczyć?

Kasomat to pożyczki od 300 zł do 3000 złotych z terminem spłaty do 30 dni. Jak czytamy, firma pożyczkowa przelewa pożyczkę na konto wnioskodawcy w ciągu niespełna godziny.

Czym się wyróżniają?

Przede wszystkim szybkość decyzji, która nie przekracza nawet 30 minut (oczywiście pieniądze trafią tak szybko wyłącznie wtedy, gdy będziesz posiadać konto w jednym z banków, z którym współpracuje Kasomat.pl).

Jak wygląda rejestracja? Podacie też przykładowe opłaty?

Proces rejestracyjny jest taki sam jak w innych firmach pozabankowych. Rejestrujesz się i wypełniasz formularzu na stronie, a następnie przelewasz złotówkę z twojego konta bankowego.

Czy jest jakaś promocja?

Kasomat nie prowadzi promocji dla nowych klientów, jednak chcąc posiadać jak najlepsze opinie i utrzymać przy sobie klientów, oferuje pakiet lojalnościowy. Jeśli polecisz komuś znajomemu ich usługi, to koszt Twojej pożyczki zostanie każdorazowo obniżony o 6% za każdym razem, gdy Twój e-mail zostanie wpisany w formularzu rejestracyjnym.

Co sądzisz o takiej promocji? Podziel się z nami opinią w komentarzu na dole.

Przykładowa tabela pożyczki:

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Suma pożyczki

750 zł

21 dni

6567,97%

204,76 zł

954,76 zł

1000 zł

30 dni

1973,76%

282,88 zł

1282,88 zł

Tabelka ukazuje dwie przykładowe pożyczki pożyczkodawcy.

Pierwsza z nich, na kwotę 750 złotych z terminem płatności po 21 dniach, zawiera w sobie 204,76 zł dodatkowych opłat. Składają się na nie prowizja pobierana przez firmę, oraz określone na 10% odsetki. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyniesie w tym przypadku aż 6567,97%. Po upływie 3 tygodni będziesz więc musiał przelać na konto spółki 954,76 złotych.

W drugim przypadku, pożyczki na 1000 zł zaciągniętej na miesiąc, RRSO będzie znacznie mniejsze, ponieważ wyniesie 1973.76%. Prowizja i odsetki łącznie wyniosą 282,88 złotych. Po 30 dniach do zapłaty będziesz więc miał 1282,88 złotych.

Wady i zalety pożyczki w Kasomat

Zalety:

 • Pożyczka udzielana przez internet, nie musisz wychodzić z domu;
 • krótki czas decyzji;
 • firma należy do polskiej spółki;
 • możliwość wzięcia pożyczki refinansowanej, która pozwoli na spłatę istniejących należności.

Wady:

 • Kasomat sprawdza bazy BIK, KRD i BIG;
 • pierwsza pożyczka na kwotę maksymalnie 350 zł;
 • bardzo dużo formalności;
 • musisz wysłać firmie wyciąg z konta bankowego i znaleźć poręczenie dla pożyczki;
 • niska maksymalna kwota pożyczki nawet dla stałych klientów;
 • ograniczenia wiekowe od 20 do 65 lat.

Jak wziąć pożyczkę w Kasomat w 2019 roku?

Dokonasz tego w całości za pośrednictwem kasomat.pl. Po wyborze kwoty i odpowiadającego Ci terminu spłaty zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracyjnego. Tam musisz wpisać wszystkie wymagane dane i zaakceptować warunki umowy. Następnie pożyczkodawca poprosi Cię o podanie sposobu poręczenia pożyczki,  jeśli wybierzesz poręczenie na sposób własny, to Kasomat będzie potrzebował od Ciebie wysłania informacji o zabezpieczeniu pożyczki. Następnie musisz podać numer swojego konta bankowego oraz uzupełnić informacje o dochodach. W naszej opinii to dość prosta i szybka forma rejestracji.

Po wpisaniu wszystkich wymaganych informacji powinieneś jeszcze zweryfikować swoją tożsamość. Dokonasz tego za pomocą przelewu na wysokość złotówki, który dokonasz na jedno z podanych na stronie firmy kont (najlepiej wybierz placówkę, w której sam posiadasz rachunek). Po zaksięgowaniu przelewu i zweryfikowaniu Twoich dochodów, możesz oficjalnie wnioskować o pożyczkę. Decyzja zostanie podjęta szybko, a pożyczka Kasomat znajdzie się na Twoim koncie nawet w ciągu kilku minut.

Przedłużenie pożyczki w Kasomat

Kasomat dba o swoich klientów. Chce też, aby wyrażali o firmie pożyczkowej jak najlepsze opinie, zatem pozwala na przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Możesz go wydłużyć o 30 dni bez ponoszenia dodatkowych kosztów za pośrednictwem panelu klienta. Jeśli potrzeba Ci więcej czasu, wówczas musisz skontaktować się z pożyczkodawcą. Twój przypadek zostanie rozpatrzony indywidualnie.

Kasomat – windykacja

Jeśli mimo przedłużenia terminu spłaty pożyczki nie uregulujesz należności, Kasomat będzie wzywał Cię do zapłaty za pośrednictwem regularnych monitów (telefonicznych, elektronicznych, pocztowych), za które dodatkowo zapłacisz. Jeśli i to nie przyniesie skutku, wówczas firma pożyczkowa ma prawo do skorzystania z usług przedsiębiorstw zajmujących się windykacją, wpisania Cię do rejestru dłużników, oraz w ostateczności do wyjścia na drogę sądową.

Czy warto wziąć pożyczkę w Kasomat?

Rynek pożyczek jest w Polsce bardzo rozwinięty. Firmy pozabankowe prześcigają się w ofertach, w celu skuszenia klienta znajdującego się w nagłej potrzebie finansowej. W porównaniu do konkurencji, Kasomat wypada dosyć blado, głównie ze względu na ogrom wymaganych formalności i bardzo niską kwotę, na jaką może być zaciągnięta pierwsza pożyczka.

Jedynym atutem pożyczkodawcy jest oferta refinansowania istniejącej pożyczki. Jeśli masz problem ze spłatą należności, to firma pożyczkowa może spłacić zobowiązanie za Ciebie, kosztem kolejnego zobowiązania.

Na koniec, dość zabawna reklama firmy Kasomat z Hardkorowym Koksu w roli głównej.


Chwilówki  /  Opinie  /  Kasomat


6 komentarzy

6 Opinie

 1. Adam

  Niestety z wypłatami u nich różnie. Jak zmienili ekipę pracownikówtow nie ma co sie dziwić że to tak długo trwa (wypłata)

 2. olek

  Parodia firmy,składałem wniosek ponad miesiąc temu,do dziś nie mam odpowiedzi,czy dostanę pożyczkę czy też nie!

 3. nero

  Bardzo nie miła obsługa. Długo sie czeka na pozyczke

 4. Nelsoon

  Tragiczna firma. NIE POLECAM.

 5. Anonim

  Wow…no to nie ładnie…z tego co się orientuję, moja ciocia brała u nich niedawno i dostała decyzję pozytywną, ale chyba nie miała większych problemów w procesie wnioskowania.

 6. Henryk

  Kara 390 za nieodesłanie umowy. Jakiś Absurd!

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry