Iwoca – opinie i wymagania

Opinie o iwoca

Są takie firmy, które już na wstępie mogą wywołać pozytywne odczucia. Iwoca, bo o niej mowa, przedstawia prawdziwe opinie klientów, nie wciska kitów. Dziś poznasz trochę bliżej ofertę spółki. Przeczytasz opinie i nasz werdykt.

Iwoca Poland (KRS: 0000491269, NIP: 1070028599, REGON: 147043188), na polskim rynku działa od 2013 roku. Niecały rok wcześniej, dwójka założycieli, Christoph Rieche i James Dear otworzyli pierwszy oddział w Londynie. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i wielki potencjał naszego rynku skłonił Anglików do spróbowania swoich sił w naszym kraju. Jak czytamy z prezentacji, nazwę firmy powinniśmy pisać małą literą, nawet na początku zdania. Niech spece od marketingu wybaczą, ale pozostaniemy przy podstawowych zasadach pisowni języka polskiego.

Adres siedziby iwoca wskazuje na ulicę Chmielną 2 w Warszawie, czyli gdzieś w tym budynku:
chmielna

Co proponuje i komu?

Iwoca oferuje pożyczki odnawialne dla firm. W zależności od kilku czynników, o których będzie mowa później, udziela zobowiązań na kwotę od 5000 złotych do 150000 złotych. Termin zapadalności wynosi od 1 miesiąca do pół roku.

Sprawdź pożyczkę w Asa dla biznesu.

Spółka na swojej stronie www, nie wskazuje, w jaki sposób weryfikuje wnioskodawcy. O tym co sprawdza, dowiemy się dopiero z tak promowanych przez iwoca opinii na jednym z portali. Z doświadczenia wiemy, że najbliższe prawdy są prawie zawsze komentarze neutralne i negatywne. Z nich dowiedzieliśmy się, jakiej procedurze zostaniesz poddany. Co więcej, zgromadziliśmy wszystkie informacje, jakie zostały zamieszczone również na stronie przedsiębiorstwa.

Co sprawdza?

Przede wszystkim iwoca zagląda do BIK i baz dłużników BIG (KRD, ERIF, InfoMonitor). Analizuje twoje dochody i wpływy, w tym wyciągi z konta. Bada, czy płacisz składki ZUS i US. W wielu przypadkach wymaga poręczyciela, minimum 3 miesięcy historii obrotów i 50 tys. złotych rocznej sprzedaży. Czas przyznania limitu może wahać się od 48 godzin, do nawet kilku dni.

Jeśli jesteś mikrusem, z jednoosobową działalnością gospodarczą. Dodatkowo twoje dochody są nie wielkie, to iwoca nie jest dla ciebie. Zresztą już w zakładce dla osób zainteresowanych współpracą brokerską, spółka podpowiada, że szuka klientów w sektorze MSP. Firma nie przedstawia kryterium wiekowego, ale to zrozumiałe. Możesz mieć nawet 20 lat, ale jeśli twój biznes dobrze się rozwija, to masz szansę przejść pozytywnie weryfikacje.

Jak już wspomnieliśmy, iwoca udziela pożyczek odnawialnych dla firm. Gdy przejdziesz pozytywnie weryfikacje, spółka poinformuje cię o przyznaniu określonej kwoty limitu. Niekoniecznie może on taki sam, o jaki wnioskowałeś. Wszystko zależy od weryfikacji i kondycji twojej firmy.

Jakie są opłaty?

Sprawdziliśmy ile zapłacisz, gdy pożyczysz 10 tysięcy złotych na okres 6 miesięcy. Koszty jakie poniesiesz, będą następujące:

  • Kwota pożyczki: 10 000 zł;
  • Kwota do spłaty: 11 785,96 zł;
  • Odsetki: 285,96 zł
  • Roczna stopa procentowa: 10%;
  • Opłata: 1500 zł;
  • Reprezentatywna RRSO: 79,18%

A ile zapłaciłbyś w Zaplo, który w segmencie szybkich pożyczek posiada jedną z najtańszych propozycji? Jak wynika z naszych wyliczeń…14293.66 złotych (stan na 17-5-2016 r.). Różnica na korzyść iwoca wynosi 2507,7 złotych, które zostaną w twojej kieszeni.

Opinie o iwoca

W internecie odnajdziesz bardzo dużo pozytywnych komentarzy o firmie na portalu opineo.pl. Na 257 wystawiony, aż 252 są pozytywne, a tylko 5 neutralnych. Nie ma żadnych negatywnych. Ciężko posądzać spółkę o marketing szeptany, przy tak dużej ilości ocen. Na stronie głównej, również znajdziesz rekomendacje od rzeczywiście istniejących klientów. W przeciwieństwie do praktyk naszych niektórych przedsiębiorstw finansowych, które wstawiają obrazki kupione z platform ze zdjęciami i dodają do tego pozytywne opinie.

W naszej ocenie oferta iwoca może zainteresować przedsiębiorców, którzy z różnych względów nie chcą, nie mogą skorzystać z oferty banków. Nie jest to korzystna oferta, ale też nie jest droga. Niemniej, dość skomplikowany proces weryfikacji, wraz z obowiązkowym poręczycielem, z pewnością zniechęci część potencjalnych odbiorców. Jeśli jednak twój biznes ma solidne fundamenty, szukasz droższej alternatywy od banków, iwoca może być strzałem w dziesiątkę.


Chwilówki  /  Opinie  /  Iwoca – opinie i wymagania


Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry