Fundusz Korona

fundusz korona

Fundusz Korona to kolejna firma pozabankowa z Lublina, której postanowiliśmy się uważniej przyjrzeć. Czego się dowiedzieliśmy i jak wygląda procedowanie o pożyczkę w przedsiębiorstwie?

Co ustaliliśmy? Spółka działa na rynku lokalnym od 2005 roku. Jej adres (Lublin, ul. Poznańska 61) wskazuje na jeden z domków jednorodzinnych:

Siedziba Fundusz Korona

źródło: Google

Od niedawna przedsiębiorstwo, poprzez sieć pośredników kredytowych lub w obecności notariusza, oferta jest dostępna dla osób w całej Polsce. Stąd nasze zainteresowanie.

Fundusz Korona to sprawdzona i rzetelna firma.  Nie podpisujemy umowy z “krzakiem”, lecz z przedsiębiorstwem o 10 letnim doświadczeniu. Fundusz oferuje dwa rodzaje produktów finansowych: pożyczki gotówkowej i hipotecznej. Korona chwali się, że  nie pobiera opłat wstępnych z tytułu przyznania/rozpatrzenia wniosku. Nie ma czym, ponieważ tego typu praktyki są niedozwolone.

Czy Fundusz Korona sprawdza BIK? Przedsiębiorstwo nie zagląda do BIK, ponieważ zabezpieczeniem jest nieruchomość lub wynagrodzenie wnioskodawcy, albo poręczyciela. Oferuje pożyczki od 1000 zł do 10 tysięcy złotych, z okresem kredytowania wynoszącym od 12 miesięcy do 60 miesięcy. Udało się nam ustalić, że aby przejść pozytywnie weryfikację, trzeba zarabiać min. 1800 zł netto, bądź mniej w przypadku zabezpieczenia z żyrantem. Tak bardzo wysoko podniesiona poprzeczka, czyni produkty firmy niedostępnymi dla typowego profilu pożyczkobiorcy. Skłania nas to do przypuszczenia, że spółka stawia na bardziej zamożnych klientów.

Bardzo istotnym zapisem, na który powinien czytelnik zwrócić uwagę jest fakt, że zabezpieczeniem pożyczki hipotecznej jest zastaw własnego mieszkania. Na polskim rynku tego typu działania nie są wyjątkowe i nie wymagają większego komentarza.

Jak przedstawiają się koszty?

Na podstawie danych, jakie znajdują się na stronie, mogliśmy porównać ofertę firmy z tą w Hapi Pożyczki i w Incredit. Wprawdzie, można zakwestionować czy podmioty te działają w taki sam sposób, jednak czas kredytowania, jak i wysokość pożyczki, skłania nas do takiego porównania.

Porównaliśmy koszty pożyczki w wysokości 5000 zł na okres 12 miesięcy. W przypadku Fundusz Korona, w takim wypadku RRSO wynosi 229,53%, suma opłat z tytułu jednej raty 750 zł, a całkowity koszt długu wynosi 9000 złotych. W Hapi Pożyczki analogicznie RRSO wynosi 149,53%, koszt jednej raty 661,59 zł, a całkowity koszt długu wynosi 7939,08 złotych. W przypadku Incredit okazuje się, że pożyczkobiorca spłaci taką samą kwotę, jak w Fundusz Korona.

Jak wynika z naszego porównania, spółka ma wprawdzie droższą ofertę od tej w Hapi Pożyczki, niemniej nie wypada niekorzystnie na tle innych podmiotów udzielających pożyczek ratalnych.

Opinie o Fundusz Korona

Chwilówki/Opinie/Fundusz Korona
Przeczytaj także:
  • Incredit
  • Dodaj Opinie

    Zostaw opinię:

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Do Góry