Ferratum Bank

Co to jest Ferratum Bank? Jakie są komentarze? Nie wiesz, czy przejdziesz pozytywnie weryfikację? Czy sprawdzą cię w BIK? W tym miejscu odpowiemy na Twoje pytania.

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz naszą opinię klientów o Ferratum Bank.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie pożyczkowej.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania pożyczkodawca i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Ferratum Bank – opinie

Komentarze o tym pożyczkodawcy odnaleźliśmy na portalach pożyczkowych. Są one w większości pozytywne, lecz odnoszą się tylko do samej oferty pożyczki. Brakuje z kolei ocen na temat opłat i działań windykacyjnych.

Ocena Crediteo.pl o Ferratum Bank

“W mojej ocenie, pożyczkodawca posiada dość przeciętną ofertę chwilówki. Z kolei propozycja pożyczki ratalnej jest atrakcyjna i może konkurować nawet z takim gigantem na polskim rynku, jakim jest Provident” – twierdzi Kamil Kondel, redaktor portalu Crediteo.pl.

Ferratum Bank – kontakt

Nazwa Firmy:Vippo Sp. z o.o.
Strona WWW:https://www.ferratum.pl
Telefon:71 716 22 22
E-mail:info@ferratum.pl
Godziny Pracy:24 h
Pośrednik?Nie
Wysokość pożyczki:1000 zł - 5000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Tak. Maksymalnie do 2000 zł bez prowizji.
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 3000 zł, z okresem spłaty w ciągu 15 miesięcy.
Opłaty:2047 zł
RRSO:

137%
Całkowity koszt do spłaty:5047 zł

Co to jest Ferratum Bank?

Ferratum Bank jest jednostką zależną od Grupy Ferratum zarejestrowanej na Malcie. Podmiot ten uzyskał w 2012 r. od Komisji Nadzoru Finansowego Malty licencję instytucji bankowej, co pozwoliło mu rozpocząć działalność na terenie wielu państw Unii Europejskiej. Działa w niemal 20 państwach Europy, stara się również zaznaczyć swoją obecność na pozaeuropejskich rynkach finansowych, posiada filie między innymi w Australii, Kanadzie czy Nowej Zelandii.

W Polsce firma pożyczkowa świadczy swoje usługi od 2007 roku, ale nazwy Ferratum Bank zaczęła używać w 2012 r. Dzięki możliwości działania na terenie UE grupa obsłużyła już ponad 1.6 miliona klientów, osiągając roczny zysk w wysokości 154 milionów euro. Dzięki temu może nazywać się godną zaufania, profesjonalną, co podkreśla faktem posiadania certyfikatu “Odpowiedzialny pożyczkodawca”.

Grupa Ferratum z siedzibą na Malcie, znana jest także z takich marek finansowych, jak Ofin, Kasa Tak i chyba najpopularniejszej — Ekspres Kasa. Jak udało się nam ustalić, to właśnie Ferratum Bank ma być szlagierowym marką. Na dowód tego niech świadczy fakt, że z anglojęzycznej strony internetowej spółki, link promujący polską wersję usług prowadzi właśnie do www.ferratum.pl, a nie do Ekspres Kasy.

Tego typu decyzje są podejmowane najczęściej wtedy, gdy firma pożyczkowa chce być bardziej rozpoznawana pod swoim brandem, a nie z nazwą marki. Być może klienci bardziej przyzwyczaili się do Ekspres Kasy i gorzej kojarzą już samą nazwę “Ferratum”. Stąd pewnie taki ruch spółki, która od kilku tygodni bardzo mocno promuje swoje nowe usługi. Przejdźmy do konkretów.

Czy Ferratum Bank sprawdza BIK?

Jak większość firm pozabankowych oferujących pożyczki, Ferratum Bank nie sprawdza danych klientów w Biurze Informacji Kredytowej, zatem nawet jeżeli posiadasz zobowiązania kredytowe, możesz ubiegać się o pożyczkę online.

Jednak celem zapewnienia sobie bezpieczeństwa przed niewypłacalnością, pożyczkodawca korzysta z baz danych BIG, KRD czy ERIF. Zatem jeżeli jesteś wpisany do rejestru dłużników, zalegasz ze spłatą rat lub innych zobowiązań, Ferratum Bank nie udzieli Ci pożyczki przez internet.

Ferratum Bank – wymagania, wiek i dokumenty

Ferratum Bank wymaga posiadania jedynie dowodu osobistego, którego numer i serię musisz podać podczas rejestracji. Zaznacza, że w wyjątkowych przypadkach może Cię prosić o wysłanie im skanu lub zdjęcia dokumentu. Żeby ubiegać się o pożyczkę, to musisz mieć ukończone 21 lat.

Pożyczkodawca deklaruje również, że nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach, zatem nie zadzwoni do Twojego pracodawcy celem uzyskania takich informacji.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Po dokonaniu rejestracji, która nie powinna zająć dłuższego czasu niż 5 minut, firma pożyczkowa wymaga zweryfikowania tożsamości za pośrednictwem przelewu na kwotę 0,01 zł. Czas oczekiwania na weryfikację jest zatem uzależniony od szybkości transferu pieniędzy na konto firmy. Możesz jednak skorzystać z systemu Instantor, który bez konieczności przelewania jednego grosza potwierdzi Twoje dane.

Jeśli dokonasz rejestracji, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana, decyzja zostanie podjęta w ciągu 15 minut. Jest to czas potrzebny pożyczkodawcy na sprawdzenie Twoich danych w rejestrach dłużników. Jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, Ferratum Bank przeleje pieniądze na Twoje konto niezwłocznie co oznacza, że w zależności od Twojego banku, mogą się one znaleźć na Twoim koncie w ciągu kilku minut.

Ile mogę pożyczyć i jak na długo? Kiedy przelew?

W Ferratum Bank, tak jak w Ekspres Kasa możesz pożyczyć od 1000 zł do 1500 złotych, na okres od 15 do nawet 60 dni. Dwukrotnie dłuższy czas spłaty, wyróżnia ofertę spółki.

Ponadto firma pożyczkowa oferuje pożyczki ratalne przez internet. W takim wariancie można ubiegać się od 1000 zł do 10 000 złotych. Okres ratalny wynosi od 6 do 24 miesięcy. Przelew w zależności od banku może być u ciebie już na koncie w ciągu 15 minut.

Czy jest jakaś promocja?

Jak wiele innych firm pożyczkowych aktywnych na rynku pożyczek online, Ferratum Bank oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Oznacza to w praktyce, że jeśli nigdy nie wnioskowałeś tam o pożyczkę, pożyczkodawca nie pobierze prowizji od pożyczonej Ci kwoty. Maksymalna kwota wynosi 2000 złotych, a czas na spłatę to albo 15, albo 30 dni. Zatem po upłynięciu wybranego terminu musisz oddać jedynie kwotę, którą pożyczyłeś i ani złotówki więcej.

Przykładowa tabela pożyczki

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Rata miesięczna

Suma pożyczki

3000 zł

15 miesięcy

137%

2047 zł

336,47 zł

5047 zł

5000 zł

24 miesiące

103%

4590 zł

398,37 zł

9560 zł

Tabelka ukazuje dwie przykładowe pożyczki udzielone przez Ferratum Bank, spłacane za pośrednictwem comiesięcznych rat. Pierwsza, na kwotę 3000 złotych, ma termin spłaty określony na 15 miesięcy. Druga, na maksymalnie dostępną kwotę 5000 złotych musi zostać spłacona w ciągu dwóch lat.

Pożyczka pierwsza ma rzeczywistą roczną stopę oprocentowania określoną na 137%. Firma pożyczkowa naliczy 2047 złotych dodatkowych opłat. Rata wyniesie zatem 336,47 zł co sprawi, że w sumie po 15 miesiącach zapłacisz 5047 złotych.

W przypadku drugiej pożyczki RRSO jest niższe, wynosi 103%. Dodatkowe opłaty naliczone przez pożyczkodawcę to 4590 złotych, więc miesięczna rata wyniesie 398,37 zł. W ciągu dwóch lat przelejesz zatem na konto firmy w sumie 9560 złotych.

Gdybyśmy skorzystali z pożyczki samoobsługowej w Provident zapłacimy 3175,92 złotych. To bardzo nie wiele, co nas zaskakuje i świadczy o ciekawej ofercie Ferratum Bank w tym segmencie.

Wady i zalety pożyczki w Ferratum Bank

Zalety:

 • Pożyczka udzielana całkowicie online, bez konieczności opuszczania domu;
 • darmowa pierwsza pożyczka w wysokości nawet 2000 złotych;
 • możliwość wzięcia pożyczki nawet do 5000 złotych, rozłożonej na raty do 24 miesięcy;
 • szybka decyzja, mało formalności przy rejestracji;
 • możliwość uzyskania pożyczki ratalnej bez oczekiwania na weryfikację dzięki systemowi Instantor;
 • międzynarodowa firma pożyczkowa posiadająca licencję na działanie w całej Unii Europejskiej;
 • dbałość o opinie klientów poświadczona certyfikatem;
 • czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu infolinia.

Wady:

 • Minimalny wiek to 21 lat;
 • pożyczkodawca nie ubezpiecza pożyczek długoterminowych;
 • konfrontacja danych z bazami BIG, KRD, ERIF.

Jak wziąć pożyczkę w Ferratum Bank?

Proces ubiegania się o pożyczkę jest w stu procentach internetowy, zatem wystarczy, że masz komputer z dostępem do internetu, a możesz składać wniosek. Po wejściu na stronę www.ferratum.pl musisz się zarejestrować, podać wszystkie wymagane dane, włącznie z numerem PESEL i dowodu osobistego. Po zakończeniu procesu możesz rozpocząć staranie się o pożyczkę.

Formularz w Ferratum Bank

Formularz

Jeśli to Twój pierwszy wniosek w Ferratum Bank (a także jej bliźniaczych firmach), musisz wybrać czy chcesz wziąć darmową pożyczkę, którą musisz spłacić po maksymalnie 30 dniach, czy długoterminową pożyczkę ratalną.

W przypadku wyboru pożyczki za darmo, wybierz z górnego panelu opcję “Pożyczka za 0 zł”, a następnie “Złóż wniosek”. Wybierz interesującą Cię kwotę oraz termin i potwierdź złożenie podania. Jeśli dokonałeś już weryfikacji, decyzję otrzymasz w ciągu 15 minut.

Jeśli interesuje Cię pożyczka długoterminowa wybierz kategorię “Pożyczka na raty” i “Złóż wniosek”. Tam również znajdziesz kalkulator, na którym możesz wybrać potrzebną Ci sumę i czas na spłatę. Po potwierdzeniu wniosku dokonaj weryfikacji (możesz to zrobić za pośrednictwem narzędzia Instantor), po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymasz pożyczkę na swoje konto.

Przedłużenie pożyczki w Ferratum Bank

Ferratum Bank wychodzi naprzeciw klientom i wsłuchuje się w ich opinie. Dzięki temu wie, że w życiu mogą zdarzyć się różne problemy, zatem pozwala pożyczkobiorcom na przedłużenie terminu spłaty.

W przypadku krótkoterminowej pożyczki 0% możesz przedłużyć jej spłatę dwukrotnie, za każdym razem na maksymalnie 30 dni. Jeśli znajdziesz gwaranta indywidualnego i dostarczysz umowę gwarancji, nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów.

Jeśli chcesz przedłużyć pożyczkę długoterminową, musisz skontaktować się z firmą pożyczkową osobiście, każdy przypadek jest bowiem rozpatrywany indywidualnie.

Windykacja w Ferratum Bank

W myśl nowej ustawy pożyczkodawca może naliczyć odsetki za opóźnienie, które będą naliczane w maksymalnej wysokości przewidzianej w Kodeksie Cywilnym, tj. w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. Mogą one ulegać zmianom wynikającym ze zmian tej stopy.

Dodatkowo Ferratum Bank może doliczyć potencjalne koszty związane z postępowaniami sądowymi, postępowaniami komorniczymi oraz koszty reprezentacji prawnej i procesowej, jeżeli zostaną one zasądzone przez odpowiedni sąd lub komornika.

Jeśli nie spłacisz pożyczki w określonym czasie, firma pożyczkowa będzie starać się odzyskać należne jej pieniądze. Początkowo będzie wysyłać Ci monity telefoniczne. Jeżeli nie przyniesie to skutku, Ferratum Bank ma prawo nałożenia na Ciebie odsetek karnych. Ponadto przysługuje mu możliwość wpisania Cię do rejestrów dłużników, a także skorzystania z firmy windykacyjnej lub wystąpienia na drogę sądową celem odzyskania należności.

Czy warto wziąć pożyczkę w Ferratum Bank?

Chwilówki mają to do siebie, że wymagają szybkiej spłaty takiej samej lub większej sumy. Ferratum Bank udziela pożyczek długoterminowych, z ratalnym sposobem spłaty. Zatem jeżeli potrzebujesz gotówki, ale nie masz możliwości spłaty należności w krótkim terminie, rozłożona na raty pożyczka może być dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Ferratum Bank to uczciwy i bezpieczny pożyczkodawca, o wysokości rat będziesz wiedział już w momencie wnioskowania o pożyczkę, zatem jeśli nie przekroczą one Twoich możliwości, a potrzebujesz zastrzyku pieniędzy, to ta firma pożyczkowa jest dobrym wyborem.


Chwilówki  /  Opinie  /  Ferratum Bank


2 komentarze

2 Opinie

 1. zenada

  Bardzo nieprofesjonalna obsługa klienta, nierzetelnie informacje, straszy windykacją przy 4-10 dniach opóźnienia po zapytaniu o termin spłaty (mimo że wie o systemie odsetkowym?). Prośba była o przesunięcie terminu z końca miesiąca na początek miesiąca w związku z dniem otrzymania wypłaty lub o jakiekolwiek związane z tym negocjacje. Pierwsza konsultantka wydzierała się i to jej głównie dotyczyło, drugi konsultant był równie niepomocny, po zaadresowaniu kwestii odsetek nabrał wody w usta i tylko jak automat pytał czy mam teraz zamiar płacić, w ogóle nie odnosząc się do mojego zapytania a przy próbie dowiedzenia się dodatkowych informacji się rozłączył! Dopiero przy trzeciej próbie kontaktu udało mi się porozmawiać z normalną konsultantką i otrzymać potrzebne mi informacje i tylko dlatego ocena 2. Miałam u nich jedną spłaconą pożyczkę, teram mam drugą i będzie to na pewno ostatnia. Przy takim cenniku powinniście lepiej dobierać lepiej swoich konsultantów.

 2. Joanna

  Bardzo NIE POLECAM brać pożyczkę w Ferratum bank. To bardzo NIE rzetelna firma. 5 dni NIE przesłali mi przelewu pomimo pozytywnego zatwierdzenia wniosku.Dzwonilam na infolinie to wysluchaja problemu i się rozliczają.. Wysłałam im odstąpienie od umowy. Radzę omijać z daleka. Szkoda czasu i nerwów

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Do Góry