Pożyczka w Ferratum Bank. Opinie klientów. Kiedy przelew? Od ilu lat?

Szukasz informacji na temat Ferratum Bank? Opinie są dla ciebie najważniejsze? Nie wiesz, co proponują i czy firma sprawdza BIK? W takim razie przeczytaj poniższą recenzję. Odpowiemy na twoje pytania i wątpliwości.

Czego dowiesz się tutaj:

 • Najpierw poznasz opinię klientów o Ferratum Bank.
 • Będziesz również wiedzieć, co my sądzimy o tym pożyczkodawcy.
 • Zapoznasz się z najważniejszymi danymi o firmie.
 • Dowiesz się, jakie ma wymagania i czy dostaniesz pozytywną decyzję.
 • Sprawdzisz, jakie bazy dłużników (BIK, KRD, ERIF) weryfikuje.
 • Przeczytasz, jak szybko otrzymasz decyzję i kiedy będzie przelew.
 • Rzucisz okiem na wady i zalety pożyczki.
 • Poznasz przykładowe opłaty.
 • Podpowiemy ci, jak tutaj wziąć pożyczkę.

Opinie o Ferratum Bank

Spółka jest znaną i bezpieczną firmą. Mamy pewność, że nie związujemy się umową z firmą krzakiem. W internecie na temat Ferratum krąży wiele opinii. Są one w większości pozytywne, lecz odnoszą się tylko do samej oferty mikropożyczki. Brakuje z kolei komentarzy na temat usługi pożyczki ratalnej.

W naszej ocenie, Ferratum Bank posiada przeciętną ofertę chwilówek. Z kolei propozycja pożyczek ratalnych jest atrakcyjna i może konkurować nawet z takim gigantem na naszym rynku, jakim jest Provident.

Kontakt:

Nazwa Firmy:Vippo Sp. z o.o.
Strona WWW:https://www.ferratum.pl
Telefon: 71 716 22 22
E-mail:info@ferratum.pl
Godziny Pracy:24 h
Pośrednik?Nie
Wysokość pożyczki:1000 zł - 5000 zł
Czy jest promocja dla nowych klientów?Tak. Maksymalnie do 2000 zł bez prowizji.
Przykładowe koszty dla pożyczki na kwotę 3000 zł, z okresem spłaty w ciągu 15 miesięcy.
Opłaty:2047 zł
RRSO:

137%
Całkowity koszt do spłaty:5047 zł

Ferratum Bank jest jednostką zależną od zarejestrowanej na Malcie Grupy Ferratum. Podmiot ten uzyskał w 2012 r. od Komisji Nadzoru Finansowego Malty licencję instytucji bankowej, co pozwoliło mu rozpocząć działalność na terenie wielu państw Unii Europejskiej. Działa w niemal 20 państwach Europy, stara się również zaznaczyć swoją obecność na pozaeuropejskich rynkach finansowych, posiada filie między innymi w Australii, Kanadzie czy Nowej Zelandii.

W Polsce firma świadczy swoje usługi od 2007 roku, ale nazwy Ferratum Bank zaczęła używać w 2012 r. Dzięki możliwości działania na terenie UE, grupa obsłużyła już ponad 1.6 miliona klientów, osiągając roczny zysk w wysokości 154 milionów euro. Dzięki temu może nazywać się godną zaufania, profesjonalną, co podkreśla faktem posiadania certyfikatu “Odpowiedzialny pożyczkodawca”.

Grupa Ferratum z siedzibą na Malcie, znana jest także z takich marek finansowych, jak Ofin, Kasa Tak i chyba najpopularniejszej — Ekspres Kasa. Jak udało się nam ustalić, to właśnie Ferratum Bank ma być szlagierowym marką. Na dowód tego niech świadczy fakt, że z anglojęzycznej strony internetowej spółki, link promujący polską wersję usług prowadzi właśnie do www.ferratum.pl, a nie do Ekspres Kasy.

Tego typu decyzje są podejmowane najczęściej wtedy, gdy firma chce być bardziej rozpoznawana pod swoim brandem, a nie z nazwą marki. Być może klienci bardziej przyzwyczaili się do Ekspres Kasy i gorzej kojarzą już samą nazwę “Ferratum”. Stąd pewnie taki ruch spółki, która od kilku tygodni bardzo mocno promuje swoje nowe usługi. Przejdźmy do konkretów.

Jak poruszać się po stronie?

Po wpisaniu adresu www.ferratum.pl znajdziesz się na stronie głównej firmy. Niemal cały ekran zajmuje umieszczony na niebieskim tle kalkulator, który pozwoli Ci na wyliczenie kosztu pożyczki w zależności od kwoty i czasu spłaty. Umieszczony powyżej kalkulatora panel pozwoli Ci na przejście do kategorii, która akurat Cię interesuje. Możesz znaleźć tam informacje na temat pożyczki na raty, pierwszej, darmowej pożyczki, a także kilka kategorii zawierających informacje zarówno na temat firmy, jak i samego rynku pożyczek.

Jeśli przesuniesz stronę w dół, zauważysz kilka prostych informacji na temat tego jakie trzeba podjąć kroki celem uzyskania pożyczki, materiały reklamowe, odnośniki do bloga. Stópka zawiera opinie klientów, informacje o adresie firmy, dane kontaktowe biura obsługi klienta i link prowadzący na Facebookową stronę Ferratum Banku.

Czy Ferratum Bank sprawdza BIK, KRD, BIG InfoMonitor?

Jak większość firm oferujących pożyczki, Ferratum Bank nie sprawdza danych klientów w Biurze Informacji Kredytowej, zatem nawet jeżeli posiadasz zobowiązania kredytowe, możesz ubiegać się o pożyczkę.

Jednak celem zapewnienia sobie bezpieczeństwa przed niewypłacalnością, firma korzysta z baz danych BIG, KRD czy ERIF. Zatem jeżeli jesteś wpisany do rejestru dłużników, zalegasz ze spłatą rat lub innych zobowiązań, Ferratum Bank nie udzieli Ci pożyczki.

Jakie dokumenty wymaga Ferratum Bank? Od ilu jest lat? Czy dzwoni do pracodawcy?

Ferratum Bank wymaga posiadania jedynie dowodu osobistego, którego numer i serię musisz podać podczas rejestracji. Firma zaznacza, że w wyjątkowych przypadkach może Cię prosić o wysłanie im skanu lub zdjęcia dokumentu. Żeby ubiegać się o pożyczkę musisz mieć ukończone 21 lat.
Pożyczkodawca deklaruje również, że nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach, zatem nie zadzwoni do Twojego pracodawcy celem uzyskania takich informacji.

Ile się czeka na decyzję? Ile trwa weryfikacja?

Po dokonaniu rejestracji, która nie powinna zająć dłuższego czasu niż 5 minut, firma wymaga zweryfikowania tożsamości za pośrednictwem przelewu na kwotę 0,01 zł. Czas oczekiwania na weryfikację jest zatem uzależniony od szybkości transferu pieniędzy na konto firmy. Możesz jednak skorzystać z systemu Instantor, który bez konieczności przelewania jednego grosza potwierdzi Twoje dane.

Jeśli dokonasz rejestracji, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana, decyzja zostanie podjęta w ciągu 15 minut. Jest to czas potrzebny firmie na sprawdzenie Twoich danych w rejestrach dłużników. Jeśli Twój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, Ferratum Bank przeleje pieniądze na Twoje konto niezwłocznie, co oznacza że, w zależności od Twojego banku, mogą się one znaleźć na Twoim koncie w ciągu kilku minut.

Ile mogę pożyczyć i jak na długo? Kiedy przelew?

W Ferratum Bank, tak jak w Ekspres Kasa możesz pożyczyć od 1000 zł do 1500 złotych, na okres od 15 do nawet 60 dni. Dwukrotnie dłuższy czas spłaty, wyróżnia ofertę spółki.

Ponadto firma oferuje pożyczki ratalne przez internet. W takim wariancie można ubiegać się od 1000 zł do 10 000 złotych. Okres ratalny wynosi od 6 do 24 miesięcy. Przelew w zależności od banku może byc u ciebie już na koncie w ciągu 15 minut.

Czy jest jakaś promocja?

Jak wiele innych firm aktywnych na rynku pożyczek, Ferratum Bank oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Oznacza to w praktyce, że jeśli nigdy nie wnioskowałeś tam o pożyczkę, firma nie pobierze prowizji od pożyczonej Ci kwoty. Maksymalna kwota wynosi 2000 złotych, a czas na spłatę to albo 15, albo 30 dni. Zatem po upłynięciu wybranego terminu musisz oddać jedynie kwotę, którą pożyczyłeś i ani złotówki więcej.

Przykładowa tabela pożyczki

Pożyczka

Czas

RRSO

Opłaty

Rata miesięczna

Suma pożyczki

3000 zł

15 miesięcy

137%

2047 zł

336.47 zł

5047 zł

5000 zł

24 miesiące

103%

4590 zł

398.37 zł

9560 zł

Tabelka ukazuje dwie przykładowe pożyczki udzielone przez Ferratum Bank, spłacane za pośrednictwem comiesięcznych rat. Pierwsza, na kwotę 3000 złotych, ma termin spłaty określony na 15 miesięcy. Druga, na maksymalnie dostępną kwotę 5000 złotych musi zostać spłacona w ciągu dwóch lat.

Pożyczka pierwsza ma rzeczywistą roczną stopę oprocentowania określoną na 137%. Firma naliczy 2047 złotych dodatkowych opłat. Rata wyniesie zatem 336.47 zł, co sprawi że w sumie po 15 miesiącach zapłacisz 5047 złotych.

W przypadku drugiej pożyczki RRSO jest niższe, wynosi 103%. Dodatkowe opłaty naliczone przez pożyczkodawcę to 4590 złotych, więc miesięczna rata wyniesie 398.37 zł. W ciągu dwóch lat przelejesz zatem na konto firmy w sumie 9560 złotych.

Gdybyśmy skorzystali z pożyczki samoobsługowej w Provident zapłacimy 3175,92 złotych. To bardzo nie wiele, co nas zaskakuje i świadczy o ciekawej ofercie Ferratum Bank w tym segmencie.

Wady i zalety pożyczki w Ferratum Bank

Zalety:

 • Pożyczka udzielana całkowicie online, bez konieczności opuszczania domu;
 • darmowa pierwsza pożyczka w wysokości nawet 2000 złotych;
 • możliwość wzięcia pożyczki nawet do 5000 złotych, rozłożonej na raty do 24 miesięcy;
 • szybka decyzja, mało formalności przy rejestracji;
 • możliwość uzyskania pożyczki ratalnej bez oczekiwania na weryfikację dzięki systemowi Instantor;
 • międzynarodowa firma posiadająca licencję na działanie w całej Unii Europejskiej;
 • dbałość o opinie klientów poświadczona certyfikatem;
 • czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu infolinia.

Wady:

 • Minimalny wiek to 21 lat;
 • pożyczkodawca nie ubezpiecza pożyczek długoterminowych;
 • konfrontacja danych z bazami BIG, KRD, ERIF.

Jak wziąć pożyczkę w Ferratum Bank?

Proces ubiegania się o pożyczkę jest w stu procentach internetowy, zatem wystarczy że masz komputer z dostępem do internetu, a możesz składać wniosek. Po wejściu na stronę www.ferratum.pl musisz się zarejestrować, podać wszystkie wymagane dane, włącznie z numerem PESEL i dowodu osobistego. Po zakończeniu procesu możesz rozpocząć staranie się o pożyczkę.

Formularz w Ferratum Bank

Formularz

Jeśli to Twój pierwszy wniosek w Ferratum Bank (a także jej bliźniaczych firmach), musisz wybrać czy chcesz wziąć darmową pożyczkę, którą musisz spłacić po maksymalnie 30 dniach, czy długoterminową pożyczkę ratalną.

W przypadku wyboru pożyczki za darmo, wybierz z górnego panelu opcję “Pożyczka za 0 zł”, a następnie “Złóż wniosek”. Wybierz interesującą Cię kwotę oraz termin i potwierdź złożenie podania. Jeśli dokonałeś już weryfikacji, decyzję otrzymasz w ciągu 15 minut.
Jeśli interesuje Cię pożyczka długoterminowa, wybierz kategorię “Pożyczka na raty” i “Złóż wniosek”. Tam również znajdziesz kalkulator, na którym możesz wybrać potrzebną Ci sumę i czas na spłatę. Po potwierdzeniu wniosku dokonaj weryfikacji (możesz to zrobić za pośrednictwem narzędzia Instantor), po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku otrzymasz pożyczkę na swoje konto.

Przedłużenie pożyczki w Ferratum Bank

Ferratum Bank wychodzi na przeciw klientom i wsłuchuje się w ich opinie. Dzięki temu wie, że w życiu mogą zdarzyć się różne problemy, zatem pozwala pożyczkobiorcom na przedłużenie terminu spłaty.

W przypadku krótkoterminowej pożyczki 0%, możesz przedłużyć jej spłatę dwukrotnie, za każdym razem na maksymalnie 30 dni. Jeśli znajdziesz gwaranta indywidualnego i dostarczysz umowę gwarancji, nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów.
Jeśli chcesz przedłużyć pożyczkę długoterminową, musisz skontaktować się z firmą osobiście, każdy przypadek jest bowiem rozpatrywany indywidualnie.

Windykacja w Ferratum Bank

W myśl nowej ustawy firma może naliczyć odsetki za opóźnienie, które będą naliczane w maksymalnej wysokości przewidzianej w Kodeksie Cywilnym, tj. w wysokości dwukrotności stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego oraz 5,5 punktów procentowych. Mogą one ulegać zmianom wynikającym ze zmian tej stopy.

Dodatkowo Ferratum Bank może doliczyć potencjalne koszty związane z postępowaniami sądowymi, postępowaniami komorniczymi oraz koszty reprezentacji prawnej i procesowej, jeżeli zostaną one zasądzone przez odpowiedni sąd lub komornika.

Jeśli nie spłacisz pożyczki w określonym czasie, firma będzie starać się odzyskać należne jej pieniądze. Początkowo będzie wysyłać Ci monity, za które będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Jeżeli nie przyniesie to skutku, Ferratum Bank ma prawo nałożenia na Ciebie odsetek karnych. Ponadto przysługuje mu możliwość wpisania Cię do rejestrów dłużników, a także skorzystania z firmy windykacyjnej lub wystąpienia na drogę sądową celem odzyskania należności.

Czy warto wziąć pożyczkę w Ferratum Bank?

Chwilówki mają to do siebie, że wymagają szybkiej spłaty takiej samej lub większej sumy. Ferratum Bank udziela pożyczek długoterminowych, z ratalnym sposobem spłaty. Zatem jeżeli potrzebujesz gotówki, ale nie masz możliwości spłaty należności w krótkim terminie, rozłożona na raty pożyczka może być dla Ciebie rozwiązaniem idealnym. Ferratum Bank to uczciwy i bezpieczny pożyczkodawca, o wysokości rat będziesz wiedział już w momencie wnioskowania o pożyczkę, zatem jeśli nie przekroczą one Twoich możliwości, a potrzebujesz zastrzyku pieniędzy, firma ta jest dobrym wyborem.

 

Chwilówki/Opinie/Pożyczka w Ferratum Bank. Opinie klientów. Kiedy przelew? Od ilu lat?
Dodaj Opinie

Zostaw opinię:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Do Góry