Skarabeusz pożyczki - czyli jak zapomnieć o Internautach
  |  Euroloan |  Vivus |  Soho Credit Mapa Strony          
 
 Ranking chwilówek  |  Zanim Podpiszesz wonga.pl


Firmy Pozabankowe

Skarabeusz pożyczki – czyli jak zapomnieć o InternautachSkarabeusz

Skarabeusz Pożyczki zajmuje się pożyczaniem pieniędzy w terenie za pośrednictwem swoich doradców finansowych. Działa podobnie jak Provident, Bocian Pożyczki czy Optima.

Skarabeusz funkcjonuje obecnie w Małopolsce, Wielkopolsce na Podkarpaciu i Śląsku. Pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny, podczas którego zostanie nam przydzielona odpowiednia osoba. Następnie przedstawiciele firmy umawiają się z klientem w miejscu zamieszkania. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie.

Niestety, w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych firm, Skarabeusz Pożyczki nie pozwala nam dokładnie zapoznać się z ich ofertą za pośrednictwem strony internetowej. Oprócz kilku zdjęć i uśmiechniętego pana możemy co najwyżej poczytać parę lakonicznych zdań o „ekspresowej pożyczce” i akceptacji różnych form dochodu. To zdecydowanie za mało, gdyż taka uboga ilość informacji, od razu zniechęca przyszłego pożyczkobiorcę, który woli „pobawić” się suwakami przy wyborze zobowiązania i chce poznać dokładnie ofertę. W dobie rosnącej ilości Internautów zaniedbanie tej sfery przez Skarabeusz Pożyczki uważamy za poważny błąd marketingowy (20-04-2013 r.).

Jedyne co zdołaliśmy jeszcze odnaleźć, to minimalna kwota zobowiązania, jaka wynosi 300 zł. Podobną pożyczkę oferuje również Provident i Bocian, czyli Everest Finanse. Na jednym z for kredytowych mogliśmy się dowiedzieć, że dla rzetelnych klientów, spłacających zadłużenie w terminie, Skarabeusz Pożyczki ma lepsze warunki niż konkurencja. Jak to jest w rzeczywistości, tego nie wiemy. Dlatego prosimy Państwa o przesyłanie na adres kontaktowy wszelkie dodatkowe informacje o firmie. Dzięki temu będziemy w stanie dokładnie opisać warunki i koszty pożyczki w Skarabeuszu.

Skarabeusz

Strona firmy powinna być bardziej rozbudowana

Skarabeusz Pożyczki – aktualizacja

Jak donosi nam jeden z czytelników, Skarabeusz Pożyczki faktycznie działa w terenie. Przedstawiciel firmy odwiedza klientów w domu i odbiera ratę. Raty są tygodniowe. Istnieje możliwość przedterminowej spłaty całego zobowiązania. Wysokości oprocentowania i naliczanie opłat opiszę na przykładzie:

Kwota udzielonej pożyczki: 500 zł
Koszty ubezpieczenia: 47,50 zł
Opłata przygotowawcza: 26, 75
Roczna stopa oprocentowania: 16 % (24,09 zł)
Całkowita kwota do spłaty:672,59
Opłata za obsługę w domu: 229,50
Łączne zobowiązanie do spłaty: 827,84 zł
Czas obowiązana umowy: 26 tygodni

Podsumowując: pożyczyliśmy na okres 26 tygodni 500 zł, a oddajemy 827,84 zł (nie uwzględniając odsetek za zwłokę).

W przypadku opóźnienia w spłatach danej raty pożyczkodawca nalicza odsetki w wysokości maksymalnej tj. nieprzekraczającej czterokrotności w stosunku rocznym w wysokości stopy kredytu lombardowego NBP.

Za nieterminowe spłacanie pożyczkodawca może naliczyć opłaty za monity, wezwania, koszty windykacji, które nie są uwzględnione nominalnie lub procentowo w umowie.

W przypadku nie wywiązania się pożyczkobiorcy z umowy, pożyczkodawca może obciążyć dodatkowo kosztami sądowymi oraz wynająć firmy windykacyjne, które mogą podejmować wszelkie zgodne z prawem czynności mające na celu odzyskania pieniędzy.

W przypadku zwłoki za co najmniej 2 raty, pożyczkodawca może zerwać umowę, czego następstwem jest wypełnienie weksla in blanco na kwotę równą sumie kosztów pożyczki, odsetek, wszelkich opłat.
Artykuł bez opinii :(


Dodaj komentarz

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *